Барселона се спаси от унижение в дербито с Еспаньол

0
0
299

Отборите на Еспаньол и Барселона направиха 2:2 в каталунското дерби от Ла Лига. На стадион “RCDE” Педри попари домакините още във втората минута, но пет минути преди почивката Сержи Дардер изравни. В 64-ата минута Еспаньол стигна до пълен обрат с гол на Раул де Томас и по всичко изглеждаше, че тимът ще стигне до първи успех за първенство в каталунското дерби от 2009 година насам, но в 96-ата минута Люк де Йонг изравни с последното действие в мача.

В добавеното време бяха показани и три червени картона – на Нико Рибодо и Ману Морланес от Еспаньол, както и Жерар Пике от Барселона. Както е известно, в самата Каталуния Еспаньол е по-обичаният тим, докато в световен мащаб Барса тотално надделява.
След това равенство тимът на Шави продължава да заема четвърто място в класирането с 39 точки, докато Еспаньол е на 13-та позиция с актив от 28 точки.
“Мисля, че можехме да победим. Имахме възможности да поведем с 2:0. Дори при 1:1 създадохме положения, но вместо това допуснахме грешка и съперникът вкара втори гол.
Да, когато отбележиш в края, усещането е, че си спечелил точка. Но ако анализираме целия мач, трябваше да победим. Играхме по-добре от противника и е жалко, че не решихме всичко в наша полза, когато можехме да го направим. Ако бяхме вкарали втори гол, всичко щеше да е много различно”, обяви треньорът на Барса Шави Ернандес.

Под негово ръководството отборът е без загуба в 8 поредни мача в Ла Лига – 4 победи и 4 равенства. Авторът на изравнителния гол Люк де Йонг вече има 4 попадения през сезона, а с повече в първенството е само Мемфис Депай (8).
Любопитен е и друг факт: Барса може да се похвали с цели 10 гола с глава – повече от всеки друг отбора в Ла Лига. Толкова попадения с глава “блаугранас” реализираха и през сезон 2016/17, но във всички 38 мача.
Тази седмица (четвъртък) Барселона посреща Наполи в първи мач от предварителния кръг на елиминациите в Лига Европа.