Барса разби Реал в САЩ

0
0
430

Барселона победи Реал Мадрид с 3:0 в приятелски мач, игран в Арлингтън, САЩ. Пред над 80 000 зрители Усман Дембеле откри резултата в 15-а минута, а пет по-късно Винисиус пропусна да изравни за Реал, след като уцели греда от дузпа.
През първото полувреме каталунците Андреас Кристенсен и Илкай Гюндоган бяха заменени поради контузии, същото се случи и с Ферланд Менди от Реал Мадрид.
В самия край на мача Фермин Лопес и Феран Торес вкараха два гола за крайното 3:0. Реално в този мач Джуд Белингам не успя да впечатли “Кралския клуб”.
В следващия приятелски мач Барселона ще играе с Милан във вторник, а Реал ще срещне Ювентус в сряда.

“Като игра беше равностоен мач. Последваха моменти на изчакване и позиционна игра. Играхме срещу силен физически противник, най-силният в света. Доволни сме от начина, по който се представихме. Това е Ел Класико и обикновено не може да става дума за приятелска обстановка. Колкото до Фермин Лопес, той има последния пас, който ни липсваше през миналия сезон.
Резултатът е много благоприятен, но това не означава, че направихме страхотен мач. Реал Мадрид има много по-голям състав от нас. Като цяло съм доволен от това как играхме, но има много неща, които трябва да се подобрят“, каза след мача треньорът на шампионите Шави Ернандес.

Снимка: Туитър