> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Отпадна казус на Барселона за стадиона „Камп Ноу“


0
0
374

Легендарната рок група Ролинг Стоунс отмени плановете си за европейското си турне и Барселона може да въздъхне с облекчение, тъй като ще може да ползва олимпийския стадион на хълма Монтжуик за заключителните си домакински мачове през май, пишат каталунските медии.

Барса играе на Монтжуик заради реконструкцията на Камп Ноу, но отборът има договор за ползване на съоръжението до края на април, а освен това според информации Ролинг Стоунс планираше да стартира Европейското си турне с концерт на Монтжуик през май, което постави Барса в ситуация да остане без стадион за мачовете през май.

В крайна сметка Ролинг Стоунс няма да идва в Барселона и треньорът Ханзи Флик и ръководството могат да си отдъхнат.

Барса имаше разрешение от Градския съвет на Барселона да използва Estadi Olímpic Lluís Companys до 30 април, с опцията да го удължи с още една седмица, в случай че клубът премине към хипотетичен полуфинал на Шампионската лига. Следователно единствените домакински мачове, останали на каталунците за закриване на сезона, бяха тези, съответстващи на 35-ия и 37-ия кръг: съответно срещу Реал Мадрид и Виляреал. Дори се появи вариант тези два мача да се играят извън Испания, но до това едва ли ще се стигне.

Реконструкцията на „Камп Ноу“ се забави, но в Барселона все още се надяват да посрещнат Реал Мадрид на клубното съоръжение, пък дори и с намален капацитет до 60 000 зрители.

Снимка: Sport

0
0

Лицензирани букмейкъри и казина в България

300 безплатни игри
Кешбек до 200 €
25€ с код 7dnifutbol
До 250 € и 100 врътки
Дo 100 €
5€ с код PB-0076
15€ промокод 01-701
До 100 €
guest
0 Коментари
Най-стари
Най-нови Най-висок рейтинг
0
Оставете Вашия коментарx