България удари Кипър в контрола

0
0
253

България победи Кипър с 2:0 като гост в контролна среща, след като нападателите на Лудогорец Кирил Десподов и Спас Делев вкараха по един гол в двете полувремена. Селекционерът Младен Кръстаич избра подмладен стартов състав, а 19-годишният Димо Кръстев записа дебютен мач за “трикольорите”. Така се потвърдиха думите на сръбския ни наставник, че този мач, както и неделният с Люксембург, са повече от проверки.

България започна много силно и доминираше през първото полувреме най-вече чрез активната игра на Десподов в атака. След като веднъж не успя да уцели вратата и по-късно негов удар бе отбит пред голлинията, капитанът на националния отбор се реваншира в 24-та минута. Той получи подаване от Делев и преодоля вратаря на Кипър за 1:0.
Домакините отговориха с голово положение десетина минути по-късно. Йоанис Питас получи подаване зад гърба на българската защита и преодоля вратаря Даниел Наумов, но Петко Христов изчисти запътилата се към вратата топка.

България вкара втория си гол в 71-та минута, когато Десподов върна асистенцията на Делев. Капитанът на националите подаде висок пас зад защитата и неговият партньор в атаката овладя топката на гърди, след което я вкара от воле във вратата на кипърците.
Резервата Георги Русев създаде ново положение малко преди края на редовното време, от което обаче Десподов не се възползва. Така националите спечелиха с 2:0 на стадиона в Ларнака.

Кипър: Костас Панаги, Стелиос Андреу (46-Данило Сполярич), Христос Шелис, Константинос Лаифис, Мариос Антониадис (46-Минас Антониу), Григорис Кастанос, Алекс Гогич, Хараламбос Кириаку (46-Михалис Йоану), Лоизос Лоизу (46-Христос Уийлър), Андроникос Какулис (68-Димитриос Христофи) и Йоанис Питас (78-Йоргос Ефрем).

България: Даниел Наумов, Йоан Стоянов (62-Иван Турицов), Петко Христов, Димо Кръстев, Антон Недялков (69-Валентин Антов), Марин Петков (62-Димитър Велковски), Никола Илиев (46-Филип Кръстев), Илиан Илиев (82-Георги Русев), Илия Груев (46-Янис Карабельов), Кирил Десподов и Спас Делев.

Кипър – България – 0:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Кирил Десподов 24, 0:2 Спас Делев 71
стадион: “АЕК Арена”, Ларнака
главен съдия: Тръстин Фаруджа Кан (Малта)
жълти картони: Христос Шелис (Кипър) Янис Карабельов, Димитър Велковски (България)