България излиза за реванш срещу Словения след загубата от Италия

0
0
353

България излиза за реванш срещу Словения на Европейското първенство по волейбол. Срещата е днес от 17.00 часа и ще се играе в “Осравар Арена” в Острава, Чехия. Нашите ще търсят реванш, след като в понеделник вечерта загубиха от Италия с 1:3 гейма – в отделните части (19:25, 18:25, 25:17, 12:25). Срещата ще е с допълнителен заряд, след като “лъвовете” паднаха от словенците още на 1/8-финал на предното Европейско и така трябваше да участват в квалификации, защото директни визи получават само 1/4-финалистите.
Сега успех в четвъртия кръг Словения може да върне България в битката за първото място.

Иначе срещу Италия възпитаниците на Силвано Пранди отстъпиха категорично в първите две части. В третия гейм нашите, които стартираха с победи над Черна гора и над домакините Чехия, показаха по-добра игра и закономерно намалиха изоставането си, но Италия се реваншира с категорично взет четвърти гейм за третата си поредна победа на Евроволей.
С по 15 точки за „лъвовете“ се отчетоха Цветан Соколов и Николай Къртев. За победителите четирима волейболисти приключиха с двуцифрен точков актив – Алесандро Микиалето и Даниеле Лавия реализираха по 14, а Джанлука Галаси и Симоне Анцани записаха по 12 пункта.
Тимът поведе еднолично в класирането на група В с три успеха и девет точки, докато България е втора с актив от 5 т.