Волейболистите паднаха от Нидерландия в Самоков

0
0
251

Мъжкият национален отбор на България загуби от Нидерландия с 0:3 гейма (15:25, 22:25, 19:25) в приятелски мач в “Арена Самоков”. След това се изигра още един допълнителен гейм, в който волейболистите ни спечелиха с 25:22.
В двубоя не взе участие капитанът Цветан Соколов, който получи мускулна травма на бедрото при победата над “лалетата” с 3:1 в първата проверка.

Силвано Пранди започна със следния стартов състав: Георги Сеганов, Велизар Чернокожев, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Стефан Чавдаров, либеро – Петър Каракашев (Владимир Станков, Аспарух Аспарухов, Николай Колев). За България се отличи Велизар Чернокожев с 14 точки, а Тодор Скримов завърши с 12.
Това беше последната контрола на родна земя от подготовката за Европейското първенство в Полша, Чехия, Естония и Финландия (1 – 19 септември). На 19 август националите заминават за Украйна, където ще участват на приятелски турнир с домакините, Сърбия и Словения.

Снимка: БФВолейбол