България изтърва да бие РС Македония

0
1
416

Българският национален отбор завърши 1:1 с Република Северна Македония в първия си двубой от третата кампания на УЕФА Лига на Нациите. Мачът се игра пред повече от 6000 зрители на стадиона в Разград, като Кирил Десподов беше точен за нашите момчета. Милан Ристовски изравни пет минути след началото на второто полувреме, разписвайки се за гостите.

Двата отбора имаха разменени няколко атаки в първите минути на мача, но България излезе напред в резултата в 14-ата минута. Тодор Неделев преодоля двама бранители в центъра и направи двойно подаване с Десподов. Капитанът на Лудогорец излезе зад защитата и чукна топката над вратаря Столе Димитриевски, който посегна напразо с ръце – 1:0 за България.

В 21-ата минута северномакедонците създадоха първото си голово положение. Енис Барди беше изпуснат след двойно подаване от Иван Турицов, стреля от много близо и за късмет на нашия отбор улучи вратаря ни Ники Михайлов в лицето. В следващите 15 минути гостите от Скопие овладяха топката и пренесоха играта пред Николай Михайлов, но опасни удари за вратаря на Левски нямаше.

Второто полувреме започна с натиск на гостите от Република Северна Македония и пет минути след началото му те стигнаха до равенство – 1:1. Това стана и заради лек карамбол пред вратата на Михайлов. След няколко опита на гостите да стрелят, топката попадна у Милан Ристовски, който без проблеми простреля Петко Христов и Михайлов – 1:1. Останаха съмнения за засада на нападателя на гостите, но проверката с ВАР показа, че такава няма – Иван Турицов се оказа с малко зад Ристовски. Паралелн на терена се появи халфът на Левски Илиян Стефанов, който се превърна в 17-ия дебютант при селекционера Ясен Петров.

Следващите десет минути след гола за гостите им осигури самочувствие и те упражниха някакъв натиск, който обаче се изчерпа с два далечни удара, уловени сигурно от Михайлов.
В последните 10 минути българските футболисти упражниха натиск и имаха сериозни претенции да стигнат по победата. Най-напред съдията Жереми Пиняр не отсъди фаул срещу Кирил Десподов на границата на наказателното поле. Телевизионните повторения показаха, че претенциите на българското крило са основателни.

В 4-ата минута на добавеното време отново съдията прибегна до помощта на ВАР-системата, за да отмени дузпа за България. Резервата Мартин Минчев проби от дясно и стреля остро, а топката се отби от лакътя на Муслиу и излезе от терена. Първо реферът даде дузпа, но след това отиде да гледа положението на монитора. И за втори път в този мач ВАР се намеси в полза на гостите от Република Северна Македония. Пиняр правилно отмени наказателния удар и жълтия картон на Муслиу.

В другата среща от нашата група С4 Грузия стартира с убедителна победа с 4:0 над Гибралтар. Грузинците гостуват на България в неделя на “Хювефарма Арена”.

Снимка: Старт Фото