Байерн удари и Интер, Ливърпул спря Наполи

0
0
287

Байерн Мюнхен приключи груповата фаза в Шампионската лига с пълен актив от 18 точки след като победи Интер с 2:0 като домакин. Първата опасност беше за вратата на Байерн. Николо Барела стреля мощно от средна дистанция. Вратарят Свен Улрайх успя да плонжира и да избие в ъглов удар.

При последвалия корнер Барела шутира мощно от ждроп. Садио Мане опита да предпази лицето си и изби топката с ръце. Съдията Иван Кружляк подмина ситуацията, но беше повикан да я преразгледа чрез ВАР. Той гледа в продължение на минута, но прецени, че няма дузпа, защото ръцете на сенегалеца бяха пред лицето само и единствено, за да се предпази от топката.

Двата отбора видимо играеха без напрежение, така че липсваха сериозни голови опасности. В 27-ата минута „нерадзурите“ направиха голям пропуск. Робин Госенс беше изведен в наказателното поле. Той надбяга защитата и пусна пас по земя към включилия се на скорост Лаутаро Мартинес. Със сетни усилия аржентинецът стигна до топката с шпагат, но не успя да я прати в празната врата.
Отговорът на баварците беше пробив на Мане, който намери Марсел Забицер на границата на наказателното поле. Неговият удар не беше точен.

В 32-рата минута германският шампион излезе напред в резултата почти от нищото. Йозуа Кимих центрира отдясно. Бенжамен Павар се извиси над всички и с глава прати топката в обратния ъгъл. Андре Онана беше хванат в крачка и не успя да се намеси.
Три минути по-късно Райън Гравенберх намери с дълго подаване Садио Мане. Капитанът на Сенегал овладя майсторски, след което пробва техничен изстрел в далечния ъгъл. Онана внимаваше и успя да улови. В добавеното време на първата част Кингсли Коман тръгна сам на проби, надбяга няколко противници и стреля коварно към вратата на Онана. Вратарят успя да се намеси и изби в ъглов удар.

Три минути след това Йозуа Кимих получи свободно пространство. Той пробва късмета си с шут от дистанция, но прати топката покрай левия страничен стълб. Към 70-ата минута Джама Мусиала и Гравенберх стреляха слабо в две последователни нападения. Онана се намеси без никакви затруднения.

Секунди по-късно стражът на гостите вече беше безпомощен. Алфонсо Дейвис комбинира с Чупо-Мотинг, който от дъгата на наказателното поле с великолепен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата.

По същото време на “Анфийлд” Ливърпул победи Наполи с 1:0 и им нанесе първото поражение за сезона във всички турнири. Така англичаните спряха серията на италианците от пет поредни победи.
Кварацхелия си опита късмета в 9-ата минута, но грузинецът не успя да прати точен удар. Малко преди това той също проби в наказателното на мърсисайдци и бе съборен от Ибрахима Конате. Контактът беше прекалено лек и съдията дори не се замисли за дузпа. Именно той обаче създаде сериозни неприятности за мърсисайдци и в 15-ата минута, когато показа отлична техника и проби по фланга, той нахлу в наказателното поле на домакините и опита центриране, но топката беше изчистена.

Ливърпул стигна до още едно положение в 30-ата минута, когато Фирмино стигна до топка, която почти бе излязла. Миг на магия от бразилеца, който скочи и намери топката с пета във въздуха, за да я върне към бялата точка за изпълнение на дузпи, а там дебнеше Къртис Джоунс, който се пребори със защитник на гостите, за да стреля. Кълбото обаче прелетя над напречната греда.

Второто полувреме започна лошо за домакините, на Юрген Клоп му се наложи да направи принудителна смяна, след като Милнър отново имаше проблем. Харви Елиът влезе в игра. Първото по-опасно положение пък дойде за Наполи в 49-ата минута, когато отново Кварацхелия си опита късмета от сериозна дистанция, но отново стреля неточно.

Наполи удари Ливърпул в 53-ата минута, когато Кварацхелия центрира след нарушение. Грузинецът качи топката на главата на Йостигор, който пък я изпрати във вратата на Алисон след красив плонж. Никакъв шанс за стража и 1:0 за Наполи. Радостта на неаполитанци трябваше да почака, защото ВАР прегледа ситуацията за засада. Проверката продължи няколко минути и накрая попадението бе отменено.

Костас Цимикас изпълни корнер в 86-ата минута, а Дарвин Нунес стреля с глава. Ударът бе много силен, но Мерет успя да се намеси първоначално, въпреки че останаха съмнения дали кълбото не е преминало голлинията с целия си обем. Такива съмнения не остави Салах, който след спасяването на вратаря, успя да добави топката във вратата – 1:0.

В 94-ата минута Дарвин Нунес бе намерен със страхотно подаване. Уругваецът нахлу в наказателното отляво и потърси с остро подаване Салах. Топката беше прекрасна – между бялата точка и вратаря, но там Йостигор се намеси великолепно и изби топката с шпагат, преди тя да попадне в краката на Салах, който щеше да я прати в опразнената врата. В самия край Ван Дайк стреля с глава след корнер, Мерет парира, но Нунес направи добавка за крайното 2:0.