Атлетик Б – Барселона на финала за Купата на Краля

0
0
363

Атлетик Билбао се класира за финала за Купата на Краля, след като отстрани Леванте след 1:1 в редовното време и 2:1 след продължения. Първата среща между двата тима в Билбао приключи при 1:1, а реваншът във Валенсия не бе по-различен. Рожер даде аванс на домакините в 17-та минута, но Раул Гарсия изравни от дузпа след точно половин час игра. До края на редовните 90 минути не паднаха нови голове и така се стигна до продължения, където Алекс Беренгер донесе успеха на баските в 112-та минута.

Билбао ще играе за втора поредна година във финала, като още не е изиграл първия си срещу Реал Сосиедад – срещата бе отложена за 3 април, тази година, поради пандемията от коронавирус. Две седмици по-късно баските ще спорят във финала през настоящата кампания срещу Барселона, който елиминира също след продължения Севиля след 2:0 в редовното време, 3:0 след продължения и 3:2 общ резултат.

Това са двата най-титулувани отбора в надпреварата, като каталунците са с 30 трофея, а баските с 23. “Блаугранас” спечелиха последните два финала с Билбао през 2009 и 2015, а последният триумф на Атлетик датира от 1984 година, когато тимът победи именно Барса.

Снимка: facebook.com/ATHLETICCLUB