Артета скромничи след голямата победа

0
0
334

Мениджърът на Арсенал Микел Артета беле леко скромен след успеха с 4:0 над Славия Прага в реванша от 1/4-финала в Лига Европа. Испанецът похвали своите играчи за агресивната им игра и за красивите голове, които отбелязаха. Лондончани всъщност бяха притиснати до стената, защото първата среща завърши 1:1, а преди мача самият Артета обяви, че бъдещето му в клуба зависи от това дали ще триумфират в турнира.
А в чешката столица Арсенал набързо се разправи със съперника, след като точни бяха Никола Пепе (18)
0:2 Александре Лаказет (21-дузпа и 72) и Букайо Сака (24).

“Започнахме мача много силно и убедително. Действахме агресивно с висока преса. Стараехме се да бъдем опасни при всяка атака. Отбелязахме гол, който бе отменен, но съм доволен от реакцията на играчите ми. След това вкарахме няколко страхотни попадения. Важно е, че запазихме и “суха” мрежа. Това се случва във втори пореден мач и трябва да продължим по същия начин. Много съм доволен от представянето ни тази вечер. Помогна ни и мача с Шефилд Юнайтед”, заяви Артета.

“Бяхме фантастични от началото до края. Щастливи сме, че продължаваме напред. Показахме характер. Не спряхме да натискаме, бяхме много силни, особено през първото полувреме, когато решихме мача. Смятам, че и в първия двубой играхме добре, но не използвахме възможностите си. Но днес, по начина, по който пресирахме, по който контролирахме мача, движението ни, ротациите, просто нямаше как да ни спрат. Мисля, че показахме на всички колко вълнуващ футбол можем да играем. Смятам, че имаме страхотен състав и когато играем по този начин, е изключително приятно да бъдеш част от това. Просто трябва да спрем да правим глупави грешки. Смятам, че имаме страхотен шанс да стигнем до финала”, каза Сака.