Артета не може да изкара Арсенал от посредствеността

0
0
384

Микел Артета така и не можа да изкара Арсенал от посредствеността този сезон. “Артилеристите” посрещнаха като абсолютен фаворит чешкия Славия Прага в първи 1/4-финал в Лига Европа, но срещата изненадващо завърши 1:1. Така лондончани са изправени пред стената, ще отпаднат и няма да се класират за следващото издание на Шампионската лига. Единственият начин пред тях е да триумфират именно в Лига Европа, но с тези изяви ще е доста трудно.

Контролирахме мача, отбелязахме гол, но също така направихме и големи пропуски. На няколко пъти пращахме топката в зони, в които не трябваше, а накрая се прибрахме и се стигна до онзи корнер. Съперникът прати много хора в наказателното поле и тогава всичко може да се случи. Но това промени изцяло настроението ни след мача”, призна Артета.

Славия е много силен опонент. Те вече победиха някои силни отбори и показаха, че срещу тях се играе трудно. Често ни поставяха в ситуации един на един, в които трудно се справяхме. Когато успявахме, стигахме и до добри положения. Неприятен е основно крайният резултат. Той оставя неприятен вкус. Ще трябва задължително да спечелим реванша след седмица. Настроени сме за победа. Вече сме го правили преди и ще трябва да го направим пак”, допълни испанецът.

На “Емирейтс” Никола Пепе (86) изведе Арсенал, но в добавеното време Томаш Холеш възстанови равенството, с което даде преднина на чехите заради гола на чужд терен.
Двубоят беше скучен до почивката и доста по-интересен след нея. При 0:0 Арсенал на два пъти уцели гредите чрез Вилиан и Александре Лаказет. След гола на Пепе домакините се прибраха и бяха наказани. Първо Лено изби в гредата удар на Лукаш Провод, а в четвъртата допълнителна минута Холеш изравни.