Арсенал дръпна на върха в Англия

0
0
199

Арсенал не допусна грешка и отнесе Евертън с 4:0 в отложен мач, за да дръпне с 5 точки на върха в класирането на Висшата лига. Втори остава Ман Сити, като двата тима вече са с равен брой мачове.
Лондончани имаха известни проблеми само през първото полувреме, когато не бяха убедителни в атака, но в края му показаха класа и вкараха два гола, за да вземат контрола, а след паузата реализираха и още два. Така се разкрива идеята на Микел Артета да се достигне до титлата.

Габриел Мартинели се разписа на два пъти, а по един гол добавиха Букайо Сака и Мартин Йодегор. Лондончани вече имат 60 точки, докато Евертън остава под чертата с 21.

В състава на Арсенал нямаше промени от победата над Лестър, като отново Леандро Тросар трябваше да води атаката. При Карамелите промяната бе една, като единствено Майкъл Кийн замени в защитата Конър Коуди.

Началото бе накъсано, без домакините да могат да овладеят топката. Все пак в 5-ата минута след късо изпълнение на корнер, Жоржиньо стреля малко над вратата. Карамелите отговориха с точен шут на Нийл Мопе, с който Рамсдейл се справи лесно.

Артилеристите взеха инициативата, но изпитваха сериозни трудности да стигнат до нещо чисто пред вратата на мърсисайдци. Мартинели стреля неточно с глава, но Евертън се справяше повече от добре и Габриел трябваше да блокира Мопе при една ситуация в 28-ата минута.

След още няколко спокойни минути Арсенал показа класата си и на практика реши всичко с два бързи гола. В 40-ата минута пробивът бе направен, когато Зинченко намери Сака, който се измъкна от Миколенко и с отличен удар реализира с изстрел по диагонала. Това бе първият точен шут за домакините.

В добавеното време на първата част Идриса Гей се замота, Сака му отне и подаде на Мартинели, който вкара. Лайнсменът показа засада, но ВАР прегледа положението и се оказа, че засада няма. Голът остана, а Арсенал водеше 2:0.

След паузата Евертън опита да отговори и Нийл Мопе стреля над вратата, но като цяло гостите сякаш логично загубиха настроението в играта си. Домакините пък запазваха контрола. Все пак в 61-ата минута Макнийл накара Рамсдейл да спасява.

В 70-ата минута всичко окончателно приключи. Поредната хубава атака на домакините завърши с подаване на Мартинели към Тросар вляво, той върна пред вратата, където Йодегор нямаше как да пропусне.

В 77-ата минута влезлият от пейката Еди Нкетиа пропусна да вкара отново, а след това Виейра прати топката над вратата. В 80-ата минута обаче нямаше кой да спаси гостите. Зинченко изведе Нкетиа, който върна към Мартинели и бразилецът вкара втория си гол в мача.

В края Рамсдейл направи страхотно двойно спасяване, за да запази сухата мрежа на отбора си, който така или иначе спечели категорично.

Арсенал – Евертън 4:0