Арсенал разби Тотнъм в битката за северен Лондон

0
0
43

Арсенал победи Тотнъм с 3:1 у дома в дербито на северен Лондон от шестия кръг на Висшата лига. На “Емиратс” възпитаниците на Микел Артета изиграха много силно първо полувреме, в което решиха изхода на двубоя. Младокът Емил Смит-Роу откри резултата в 12-ата минута след асистенция на Букайо Сака, а в 27-ата минута голмайсторът на “артилеристите” Пиер-Емерик Обамеянг удвои след подаване на Смит-Роу. Седем минути по-късно Сака покачи на 3:0, за да доближи Арсенал до успеха. Силите на Тотнъм през второто полувреме стигнаха за почетен гол на корееца Хюн Мин Сон в 79-ата минута. В края на мача вратарят на Арсенал Аарън Рамсдейл се отчете с изумително спасяване след пряк свободен удар на Лукас Моура.

Така Арсенал продължава да играе много успешно в домакинствата си на историческия си съперник, като в последните 13 сблъсъка има само една загуба.

По този начин Арсенал записа трета поредна победа в Лигата, след която се изкачи до девето място в класирането с девет точки, докато за “шпорите” това бе трето поредно поражение, като те са на десета позиция със същия актив и същата голова разлика, но по-малко вкарани голове. В следващият кръг “артилеристите” ще гостуват на Брайтън, а Тотнъм ще търси излизане от тежката ситуация срещу Астън Вила.