Арсенал разби и Челси в САЩ

0
0
285

Арсенал разгроми лондонския си съперник Челси с 4:0 в престижна контрола от предсезонната подготовка на двата отбора в САЩ. Силни намеси на „синия“ вратар Едуар Менди белязаха началните минути на спаринга в Орландо, но в 15-ата логичното се случи и „топчиите“ поведоха.

Новият им нападател Габриел Жезус успя да намери мрежата с прехвърлящ удар, след като се възползва от излизане на стража извън вратарското поле. 20 минути по-късно Мартин Йодегор беше изведен на удобна позиция в наказателното поле и с удар с левия крак направи удвои. Той се запази до края на полувремето, но Арсенал още не беше казал последната си дума и шоуто на “артилеристите” след почивката продължи.

В 66-ата минута Арсенал стигна до трети гол. Стражът на Челси Менди направи всичко по силите си да го предотврати, като отрази два изстрела, но от третия опит Букайо Сака намери мрежата. В самия край на срещата, секунди преди последния съдийски сигнал, Алберт Самби Локонга оформи и крайното 4:0, като по този начин Арсенал записа гръмка победа над градския си съперник и даде заявка за силен сезон във Висшата лига.
Дебют за Арсенал направи новото попълнение Олександър Зинченко. Първи минути с екипа на Челси записа защитникът Калиду Кулибали, който бе привлечен от Наполи. Успехът е пети за „топчиите“ в предсезонната им подготовка.