0
0
975

Футболист на Арда подобри 60-годишен рекорд. Със своите 15 години и 1 месец Радослав Узунов се превърна в най-младия играч, дебютирал в родния елит.
Той се появи в игра в 81-ата минута при загубата на “сините” от Кърджали с 0:4 от домакина Царско село. Влизането му на смяна бе предизвикано от многобройните контузии в отбора, а на резервната скамейка имаше едва двама полеви футболисти и един вратар. Узунов потича последните 15 мин. в хотелския комплекс.
Така Радослав Узунов подобри рекорда на Янко Кирилов, който през 1961 г. е на 15 години и 72 дни, когато изиграва първия си мач за Левски срещу Миньор Перник.

С тази загуба Арда остана на четвърто място с 45 точки, а “царете” са осми с 34 т.
“Нашата цел е да гоним участие на евентуален бараж за Европа. При всички положения многото отсъстващи дадоха отражение, но няма смисъл да споменаваме тези неща. Така е от няколко кръга. Досега се справяхме. Всички удари на домакините влизаха в нашата врата, но има и такива двубои. Трябва да го забравим и да мислим за мачовете от първата шестица и Купата. Нелепа битова травма на Таравел го извади от мача. Той е с няколко шева на главата. Но няма смисъл да се оправдаваме. Щом сме преценили, че това е начинът да излезем, значи грешката е на нас, треньорите”, каза треньорът Николай Киров. Белия похвали младия дебютант Ради Узунов, прогнозирайки, че той ще има дълга футболна кариера.

Узунов има нужните качества да тренира с нас. Дай Боже да натрупа и мачове. Важно е местни момчета да взимат участие, защото няма как да няма местни състезатели в състава. Днес имаше двама. Познавам качествата на Ради, доста дълга ще бъде неговата кариера“, каза още Киров.

“Не бих казал, че във всеки мач, който победиш, си победил лесно. Арда е финалист за Купата, четвърти в първенството. Със сериозен треньор и добри футболисти. Когато вкараш острота в атаката, хората се движат в празните зони се получават тези положения.
Идеята пред отбора е да играем по-директен футбол. През последните три мача го осъществяваме. Вървим стъпка по стъпка. Предстои ни мач с Левски. Ако ни се отдаде да атакуваме седмото място и бараж, ще го направим. Нито един отбор и треньор не би се отказал”, коментира треньорът на Царско село Антони Здравков-Сухия.