Арда пак се справи с Берое

0
0
347

Арда победи Берое с 2:0 в мач от 28 кръг на шампионата. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но гостите все пак успяха да открият резултата в 40-ата минута чрез Тонислав Йорданов. Отново той се разписа от дузпа в 78-ата минута и донесе победата за своя тим.

Петър Колев извърши 5 промени в състава, спрямо последния шампионатен двубой срещу Лудогорец (1:3). Вместо Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Октавио, Алиун Фал, Еривалдо, в игра като титуляри започнаха Душан Перниш, Илиас Хасани, Мартин Камбуров, Илиян Стефанов и Иван Минчев.
Берое започна по-активно срещата и в 4-та минута Кийлън Лебон проби, навлезе в пеналта и върна за Стефанов, който стреля, но ударът му бе блокиран.
Две минути по-късно Милен Желев получи извеждащ пас на скорост и се озова на стрелкова позиция. Ударът му обаче мина на сантиметри от гредата.
В 9-та минута при нова добра атака за „Берое“ Стефанов се опита да изведе Лебон в пеналта, но Караджов изпревари французина.
Две минути след това Руменов получи пас от дълбочина, навлезе в наказателното поле и стреля към вратата, но Перниш спаси.
В 15-та минута Василев получи топката от Макоута в наказателното поле и се опита да намери Камбуров, но Караджов се намеси.
Двата тима организираха няколко бързи атаки в следващите минути, но не успяха да стигнат до удар към някоя от вратите.
Тонислав Йорданов стреля от пряк свободен удар в 29-та минута, но топката мина на метър от напречната греда.
Многоходова атака за Берое в 34-та минута премина през Стефанов, Макоута и достигна до Василев, който центрира остро от пеналта, но Стоев успя да избие.
Гостите излязоха напред в резултата в 40-та минута, когато Деян Лозев получи на фланга, навлезе в наказателното поле и центрира на втора греда, където Тонислав Йорданов прати топката в мрежата след удар с глава – 0:1.
В 43-та минута Василев навлезе в пеналта и намери Минчев, който веднага стреля, но Петков изби пред голлинията. Кълбото попадна в Лебон, но неговото центриране не достигна до Камбуров.
В следващата атака Камбуров предостави за Макоута, който шутира от границата на пеналта, но Караджов изби в корнер.
Минута в добавеното време Хасани направи отличен пробив до наказателното поле, където намери Камбуров, а нападателят продължи за Стефанов, който обаче не достигна до топката.

В 52-та минута Цветков направи сериозен пробив през центъра на отбраната на съперника, навлезе в наказателното поле и центрира остро, но Георгиев изби в корнер.
След изпълнението топката попадна в Минчев, който центрира, а Камбуров стреля с глава, но топката мина над вратата.
В 60-та минута Лебон получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Караджов.
Две минути след това Лебон намери Камбуров в пеналта, а нападателят овладя и веднага стреля. Топката обаче срещна външната страна на мрежата.
В 65-та минута Камбуров намери Али, а той центрира в наказателното поле, където Минчев игра с глава, но топката мина покрай вратата.
Седем минути след това Лозев получи на фланга и центрира в пеналта, където Коконов стреля с глава, но топката мина над вратата.
Али предостави за Кукула минута след това, но нападателят стреля прекалено слабо и Караджов улови.
В 77-та минута Кабаков посочи бялата точка, след като имаше съприкосновение между Али и Костадинов. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който прати топката за втори път в мрежата на Перниш – 0:2
Пет минути след това Али центрира в пеналта, където Кукула отправи удар с глава, но топката мина на сантиметри.

Берое 12. Душан Перниш (к), 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута (46?- 7. Димо Бакалов – 70? – 17. Ибрахима Конте), 18. Илиас Хасани, 94. Илиян Стефанов (46- 2. Джуниет Али), 9. Мартин Камбуров, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон (70? – 11. Алиун Фал), 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев (70 – 23. Кукула); неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков; старши треньор: Петър Колев

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (73 – 77. Мартин Костадинов), 19. Румен Руменов (85?- 18. Георги Атанасов), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (88?- 71. Пламен Крумов), 98. Тонислав Йорданов; неизползвани резерви: 36. Васил Симеонов, 13. Никола Таравел; старши треньор: Николай Киров

Снимка: Берое