Вальо Антов поигра за Монца при загуба от Лацио

0
0
248

Лацио затвърди втората си позиция в италианската Серия А след победа с 2:0 над новака Монца като гост. Малко повече от половин час игра за домакините записа българският национал Валентин Антов, който влезе като смяна в 59-ата минута на мястото на бразилеца Марлон. Още преди появата на Антов обаче гостите бяха предрешили мача. В 13-ата минута Педро откри резултата след подаване на Матиа Дзакани, а в 56-ата Сергей Милинкович-Савич оформи крайния резултат с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.
Иначе Антов рядко играе, като в тези случаи често получава критики за слабата си игра.

С победата Лацио събра 55 точки от 28 мача и е втори. “Римските орли” изостават с 16 точки от лидера Наполи, който по-късно днес приема шампиона Милан, но имат пет аванс пред тима на Интер, който е трети. Монца е на 13-о място с 34 точки.

Преди мача старши треньорът на Лацио Маурицио Сари говори за международните мачове и бъдещето на футбола.
„Радвам се, когато моите играчи не са викани в националния отбор. Текущият календар вече не може да бъде приложен. Не критикувам международните мачове, изобщо не ме интересуват. Критикувам календара, защото качеството на футбола пада. В клубовете постоянно има петима-шестима контузени играчи. И ако в крайна сметка от футбола остане само бизнес, то след 10 години широката публика вече няма да се интересува от този спорт“, заяви Сари пред Football Italia.

В другия мач от кръга, игран този следобед, отборите на Специя и Салернитана завършиха наравно 1:1. Гостите от Салерно поведоха в 43-тата минута след автогол на Матиа Калдара, но 20 минути преди края узбекът Елдор Шомуродов изравни с първия си гол за Специя. В класирането Специя е на 17-о място с 25 точки, докато Салернитана е на 15-а позиция с три точки повече.