Ансамбълът с втора титла на Световното

0
0
167

Ансамбълът на България спечели златните медали на финала на три ленти и две топки на Световното първенство по художествена гимнастика в “Арена Армеец” в София.
Тимът в състав Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Маргарита Василева, Камелия Петрова и Радина Томова изигра отлично композицията си. Българките получиха оценка от 33.300 точки, от които 16.500 за трудност, 8.600 за артистичност и 8.200 за изпълнение.

Възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха абсолютната световна титла в многобоя в петък пред родна публика, както и олимпийска квота за Игрите в Париж 2024. Така българките направиха страхотен дебют – два златни медала.
На второ място на ленти и топки е Италия с 31.450 точки, а бронзовите отличия спечели Азербайджан с 30.750 точки.

На финала на пет обръча България остана на последното осмо място. Грациите допуснаха грешки при изпълнението си и получиха оценка от 31.400 точки, от които 15.500 за трудност, 8.350 за артистичност и 7.550 за изпълнение.
Световната титла на пет обръча спечели ансамбълът на Италия с 34.950 точки, след като игра без грешка. На втора позиция е Израел с 34.050 точки, а на трето Испания с 33.800 точки.
Италианките останаха без олимпийска квота след четвъртото място в многобоя, но днес завоюваха злато и сребро. Тимът на Испания пък допусна груби грешки на ленти и топки.
По-рано в събота Стилияна Николова заслужи бронз в многобоя.

Днес “Арена Армеец” е пълна до краен предел, за да подкрепя гимнастичките. Сред официалните гости са президентът на ФИГ Моринари Ватанабе и министърът на спорта Весела Лечева.

Финали на отделните уреди, ансамбли:

пет обръча: 1. Италия – 34.950 точки, 2. Израел – 34.050 точки, 3. Испания – 33.800 точки, 7. БЪЛГАРИЯ – 31.400 точки

три ленти/две топки: 1. БЪЛГАРИЯ – 33.300 точки, 2. Италия – 31.450 точки, 3. Азербайджан – 30.750 точки