Англия сломи Германия в шоу на “Уембли”

3
0
79

Англия се класира за 1/4-финал на Евро 2020. Пред 40 000 души “Трите лъва” сломиха Германия с 2:0 в невероятно шоу на ст. “Уембли”. Головете вкараха Рахийм Стърлинг (75) и капитанът Хари Кейн (86), като се оказа, че домакините успяха да реализират положенията си, докато Маншафтът се провали именно пред гола. Положения пред момчетата на Йоги Льов, който приключи с националния отбор след 15-годишна служба, въобще не липсваха.
А статистиката сочи, че “Трите лъва победиха Бундестима в мач от фазата на директните елиминации на голям турнир за първи път от финала на Световното първенство през 1966 година. Тогава англичаните станаха и световни шампиони.

Двубоят започна с няколко опасности пред вратата на домакините, докато първата по-сериозна възможност за британците дойде в 14-ата минута. Стърлинг си отвори коридор за удар и стреля от разстояние. Мануел Нойер обаче изби в корнер. От последвалото статично положение Хари Магуайър игра с глава, но вратарят на Германия улови комфортно.
Англичаните взеха инициативата след това, а Стърлинг пропусна първото чисто положение в 16-ата мин., при което Нойер показа класа и изби далечния му удар. Последваха още няколко възможности за Англия, от които обаче не последва нищо по-опасно.
След изтичането на половин час игра германците отново показаха зъби и създадоха две положения, като при второто Тимо Вернер (32) пропусна очи в очи с Джордан Пикфорд. До края на полувремето и двата отбора имаха шансове, а в продължението на първата част Хари Кейн пропусна да нанесе удар от чудесна позиция на метри от вратата на гостите.

Втората част започна с пропуск на Германия, след като удар на Кай Хаверц беше отразен от Пикфорд. В следващите минути гостите започнаха да задържат повече топката, а домакините опитваха контраатаки, но на терена не се случваше нищо по-интересно пред двете врати. Четвърт час преди края феновете на “Уембли” подскочиха от радост, тъй като Рахим Стърлинг успя да завърши с гол центриране от левия фланг – 1:0.
В 81-ата минута Томас Мюлер направи грандиозен пропуск за Германия. Стърлинг сгреши в центъра и топката се озова в Хаверц. Той мигновено изведе Мюлер сам срещу вратаря, но футболистът на Байерн Мюнхен стреля по земя покрай вратата за радост на англичаните. 4 минути преди края на редовното време всичко приключи. Джак Грийлиш беше изведен от ляво, центрира към Кейн, който с глава прониза Нойер и направи преднината на “трите лъва” непреодолима.
За място на 1/2-финал Англия излиза срещу по-добрия от Швеция или Украйна, който ще спорят по-късно тази вечер.