УЕФА прати именит англичанин да свири Лудогорец – Астана

0
0
231

УЕФА смени съдията, който ще ръководи реванша между Лудогорец и Астана от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Първоначално бе назначен елитният английски арбитър Крис Кавана, но той бе сменен от друг топрефер от Албиона – Антъни Тейлър, като от УЕФА не уточняват причината за рокадата. Помощник съдиите остават същите – Константин Хацидакис и Нийл Дейвис (Англия), а четвърти рефер е Джарет Жилет от Австралия.

44-годишният Тейлър ръководи дербито от първия кръг във Висшата лига между Челси и Ливърпул (1:1) в неделя. Той бе главен съдия на финала на Лига Европа миналия сезон, в който Севиля победи Рома с 2:1, а след мача старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо имаше сериозни претенции към съдийството заради неотсъдена дузпа в полза на римляните.
Реваншът между Лудогорец и Астана на “Хювефарма Арена” ще се играе в четвъртък от 21.00 часа. В първата среща разградчани загубиха с 1:2.

Официалната пресконференция на Лудогорец ще се проведе утре от 13,30 ч. в залата на “Трибуна Моци” на “Хювефарма Арена”. Тренировката на шампионите е същия ден от 20,00 ч. на клубната база “Гнездо на орли” и ще бъде открита за журналисти в първите 15 минути.
Старши треньорът на Астана Григорий Бабаян ще даде пресконференция утре в 18,30 ч. на стадион “Хювефарма Арена”, а официалната тренировка на първенеца на Казахстан започва в 19,00 ч. на “Хювефарма Арена”.