Валтери Ботас сменя Мерцедес с Алфа Ромео
500
Валтери Ботас подписа мулти-годишен договор с Алфа Ромео, който влиза в сила от следващия сезон, съобщиха от пресслужбата на тима от Формула 1. Тази сделка почти сигурно ще прати Джордж Ръсел в Мерцедес като нов съотборник на Люис Хамилтън.
„Отваря се нова глава в моята състезателна кариера – развълнуван съм да се присъединя към Алфа Ромео Рейсинг за 2022 и отвъд това – ще бъде едно ново предизвикателство с емблематичен производител“, сподели финландецът. 32-годишният Ботас прекара последните пет сезона редом до седемкратния световен шампион Хамилтън в Мерцедес, като спечели девет състезания и 17 полпозишъна в 92 старта за отбора.
Той остана и втори на два пъти в Световния шампионат. Последната му етапна победа дойде в Гран При на Русия през септември 2020 г. Ботас ще замени сънародника си Кими Райконен в Алфа Ромео, след като световният шампион от 2007 г. обяви, че слага край на кариерата си в края на сезона.
„Потенциалът в Хинвил е ясен и аз се наслаждавам на възможността да помогна на отбора да се изкачи на стартовата решетка. Особено предвид новите правила през 2022, които дават шанс на тима да се подобри в своето представяне“, допълни още Ботас. През уикенда той се нареди трети за Гран при на Нидерландия.
23-годишният Ръсел прекара три сезона в Уилямс и впечатли в една поява за Мерцедес на миналогодишното Гран При на Бахрейн, заменяйки Хамилтън, който бе тествал тогава положително за коронавирус.
Лицензирани букмейкъри и казина в България
![]() |
||
| 300 безплатни игри | ||
| Кешбек до 200 € | ||
| 25€ с код 7dnifutbol | ||
![]() | До 250 € и 100 врътки | |
| Дo 100 € | ||
| 5€ с код PB-0076 | ||
![]() | 15€ промокод 01-701 | |
| До 100 € | ||








