Мик Шумахер приключва с Формула 1?

0
0
224

Мик Шумахер приключва с Формула 1. Германският пилот да има на разположение само няколко състезания, за да спаси кариерата си, пише германската държавна агенция ДПА. Синът на седемкратният шампион Михаел Шумахер, който получи място в отбора на „Хаас“ от академията на „Ферари“, е с изтичащ в края на годината договор.

Мик Шумахер прекара два сезона в „Хаас“, но записа първите си точки едва тази година през юли в състезанието за Голямата награда на Великобритания, заемайки осмото място. Последва шесто място в Австрия, но впоследствие Шумахер няма класиране в първите 13.

„Казах още в началото на сезона, че при Мик е важно да напредва“, коментира шефът на „Ферари“ във Формула 1 Матиа Биното. „След няколко състезания ще седнем и ще поговорим с него, ще направим анализ на сезона и заедно с „Хаас“, ще вземем решение за бъдещето му“, добави Биното.

Тимът на „Хаас“, който си партнира с „Ферари“, няма да е задължен да задържи Шумахер, ако 23-годишният германец вече не е част от пилотската академия на италианския автомобилен концерн.

Към момента Мик Шумахер заема 15-о място във временното класиране при пилотите във Формула 1 с 12 точки след 15 старта. Той бе най-бавен в съботната квалификация за Гран при на Италия, въпреки че няма да стартира последен. В петък Шумахер бе заменен в първата тренировка на „Монца“ от резервния пилот на „Ферари“ Антонио Джовинаци, който се спряга за негов наследник.