Шиникова с фамозен обрат на “Уимбълдън”

0
0
264

Изабелла Шиникова направи впечатляващ обрат и спечели първия си мач от квалификациите на “Уимбълдън”. 220-ата в световната ранглиста българка се наложи с 2:6, 7:6 (5), 6:2 над американката Франческа ди Лоренцо (№155). Следващата съперничка на Шиникова ще е друга американка – Клеър Лю, която е 120-а в света.

Третата ни ракета започна неубедително мача и съперничката й взе контрол, като поведе с 5:1 в първия сет, за да го затвори бързо с 6:2.
Втората част също започна с предимство на американката и тя поведе с 2:0 след ранен пробив и задържа аванса си до 4:2. Шиникова обаче върна пробива, изравни, а в в деветия гейм спаси две точки, скрит мачбол, за пробив и осъществи пълен обрат, повеждайки с 5:4. Ди Лоренцо изравни, обаче Шиникова пак излезе напред в резултата и стигна до два поредни сетбола, но не можа да ги реализира. После българката пропусна още една възможност да затвори сета и така се стигна до тайбрек, в който тя се наложи със 7:5 точки.

В третия сет Шиникова спечели четири поредни гейма и поведе с 4:1. Българката продължи силната си серия с пробив на нула, а в осмия гейм спаси брейкпойнт и осъществи обрат, като по този начин триумфира, за да приключи мача успешно след 2 часа и 22 минути битка на корта.

Цветана Пиронкова, Виктория Томова и Елица Костова излизат днес на кортовете в Роухемптън, за да изиграят своите мачове от първия кръг на квалификациите. По-късно през деня Шиникова ще играе във втори кръг. Водещите ни трите ракети ще играят едновременно, тъй като мачовете им са първи на съответните кортове – от 13 часа българско време.
Пиронкова (№103 в ранглистата на WTA) започва участието си срещу 22-годишната американка Усуе Арконада (№172). Ако победи родената в Аржентина представителка на САЩ, първата ни ракета ще срещне унгарката Река Лука Яни (№181) или британката Наикта Бейнс (№293).

Томова излиза на корт №5 за мача си с Ирене Бурило. 23-годишната испанка е №227 в световната ранглиста.
Костова излиза срещу 21-годишната австралийка Дестини Аява, която в момента е №223 в ранглистата.

Довечера Шиникова ще играе в своя мач от втори кръг на квалификациите срещу 21-годишната Клеър Лиу, която е 16-а в схемата и вчера отстрани сънародничката си Джейми Льоб с 6:3, 6:2.

А при мъжете в пресявките участва Мико Кузманов, който отпадна на старта.

Снимка: БФТенис