Анте Шимунджа е горд от Лудогорец

0
0
492

Горд съм с отбора, въпреки че можехме да вземем повече. Допуснахме две дузпи, след няколко смени отново станахме опасни. Реализирахме и още един гол, но ни го отмениха. Това обяви след загубата от Рома треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа.

“След шест мача спечелихме седем точки и искахме да продължим в евротурнирите. Горди сме от представянето ни, но заслужавахме доста повече. Не искам да говоря за съдиите.
Трябва малко да се успокоим, да се концентрираме върху шампионата. Малко сме тъжни сега, но трябва да останем фокусирани върху първенството”, допълни словенецът.

“Трудно се говори след такъв мач. Играхме като равен с равен през по-голямата част от мача, но футболът е на голове. По-близо сме до-добрите. Опитахме да се надиграваме с тях. Ще вървим само нагоре.
Липсва ни опит. Повечето от футболистите нямат такъв опит в Европа. Поздравявам отбора за себераздаването и се надявам и след Нова година пак да се представим по същия начин”, каза капитанът на Лудогорец Антон Недялков.

Нямахме контрол след почивката, но ги държахме далеч от нашата врата. Първата дузпа беше реална, но втората е доста съмнителна. След това те имаха контрол. Реферът не беше с нас. Изравнихме за 2:2, но трябва да бъдем горди и да продължим по същия начин и в първенството.
Те са домакини и трябваше да натиснат. Имат качествен отбор. Дузпите бяха най-добрия шанс да реализират. Останаха големи въпроси около втората им дузпа”, каза вратарят Серджо Падт.