Ивайло Чочев стана №1 на кръга без гол

0
0
265

Халфът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев бе избран за Играч №1 на VII кръг на efbеt Лига в традиционната анкета на Пресклуб “България”. Любопитното е, че 28-годишният национал на България е сред малцината в дългогодишната история на допитването, спечелили статуетката, без да се отличат с гол или асистенция в кръга, за който са отличени. Талантът, родом от Трънчовица, игра 90 минути при 5:1 срещу Ботев Вр, като при 3:1 в 59-ата минута негов гол не бе зачетен след проверка с ВАР заради фаул в атака. С победата “червените” се отлепиха от дъното, като с 4 т. са вече 12-и преди гостуването на Левски в събота от 19.45 ч. То ще се излъчва по Диема спорт.
Все още свикваме с методите на работа на Николай Киров. Помогна ни срещу Ботев Вр да бъдем по-ефективни в нападение и агресивни в атака още от първите минути. Беше нормално да е спаднало самочувствието ни след първите 6 мача без победа, вече трябва да играем по-освободено”, заяви Чочев.
Сред футболните специалисти той получи 8 от общо 20 гласа и изпревари Маркиньос (Ботев Пд) – 6, съотборника си Георги Русев – 4 гласа и вече абсолютния голмайстор в елита за всички времена Мартин Камбуров (Берое) – 2 гласа.
“Първи мач за Левски на “Герена” след завръщането на Станимир Стоилов, ще бъде трудно, защото на този стадион се наказва всяка грешка. Вярвам, че ако излезем с трезви глави и спазваме указанията на треньора, имаме сили да спечелим”, закани се Чочев.