Черно море срази ЦСКА 1948 в контрола

0
0
265

Черно море победи ЦСКА 1948 с 1:0 в първата си контрола от лятната подготовка, играна на стадиона в Разлог. “Моряците” владееха инициативата през целия двубой и създадоха доста положения пред вратата на “червените”. Единственият гол в мача реализира Зе Гомеш в последната минута. В същото време футболистите на ЦСКА завършиха мача без нито една сериозна ситуация пред вратата на варненци.

В срещата взеха участие и юношите от школата на “морето”, които са с представителния тим на лагера в Банско – Калин Георгиев, Мартин Милушев, Росен Стефанов и Светослав Николов. Мачът пропуснаха Николай Златев и Родриго Енрике, които се готвят на облекчен режим заради различни болежки.

Първата опасност пред една от двете врати бе за Черно море. Васил Панайотов изведе технично Леандро Андраде по левия фланг, който центрира в наказателното поле, а там Денислав Ангелов опита да играе с глава, но малко не му достигна да засече топката в мрежата на ЦСКА 1948. Малко след това след центриране от корнер Живко Атанасов стреля с глава, но над вратата. В 18-ата минута Леандро Андраде намери Денислав Ангелов в пеналта, който стреля, но встрани от вратата.

В 28-ата минута Васил Панайотов центрира отляво, Илиан Илиев с гърди спря топката на Леандро Андраде, който опита технично топката във вратата на съперника, но не намери целта. В 30-ата минута Мартин Милушев влезе на мястото на Велислав Василев, който получи контузия. В 38-ата минута Илиан Илиев технично с пета продължи топката към Васил Панайотов, който намери Денислав Ангелов в наказателното поле, а нападателят на “моряците” стреля опасно, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Малко след това варненци пропуснаха най-чистата си ситуация в мача до този момент. Илиан Илиев подаде на Леандро Андраде, който центрира остро по земя в наказателното поле, където Денислав Ангелов отблизо стреля, но в тялото на вратаря. В 43-ата минута Денислав Ангелов отново се озова на стрелкова позиция, но не успя да реализира. В 44-ата минута ЦСКА 1948 за първи път от началото на срещата застраши вратата на Георги Георгиев. Опасността дойде след центриране от корнер, но футболист на “червените” стреля покрай гредата.

През второто полувреме Илиан Илиев пусна нов състав, като единствените, които останаха на терена са Сами ел Анаби и Мартин Милушев. В 48-ата минута каращият проби в Черно море Сами ел Анаби не успя да засече добре топката след центриране от корнер и стреля в аут. В 57-ата минута много добра комбинация между Файсел Касми и Зе Гомеш завърши с остро центриране по земя в наказателното поле, но играч на ЦСКА 1948 успя да избие.

В 60-ата минута Зе Гомеш с пета изведе Родриго Вилела сам срещу вратаря и стреля със сила, но стражът на “червените” спаси. Веднага след това Павел Георгиев центрира от фаул, а Зе Гомеш с глава стреля право в ръцете на вратаря. В 80-ата минута Светослав Николов намери Файсел Касми отдясно по атаката, който влезе навътре и стреля с левия крак, но топката се отби в страничната греда. В 89-ата минута Зе Гомеш донесе успеха на Черно море с гол от средна дистанция. Нападателят на варненци препарира стража с топовен удар в горния ляв ъгъл на вратаря.

Снимка: Черно море