Челси грабна и Суперкупата на Европа след дузпи с Виляреал

0
0
903

Челси надигра Виляреал след 1:1 в редовното време и продълженията и 6:5 при дузпите, за да спечели Суперкупата на Европа за 2021 година.
Двубоят, който традиционно противопоставя носителите на трофеите в Шампионска лига и Лига Европа, се игра пред около 13 000 зрители на „Уиндзор Парк“ в Белфаст. „Сините“ бяха по-активният и добър отбор преди почивката и след няколко изгодни ситуации пред вратата на „жълтата подводница“, закономерно поведоха в резултата. Точен бе Хаким Зиеш в 27-ата минута, а в ролята на асистент за гола се превърна Кай Хаверц.

В края на полувремето мароканският голмайстор на лондончани напусна принудително терена с контузия и бе заменен от Кристиан Пулишич, а възпитаниците на Унай Емери пропуснаха да изравнят в добавеното време след удар в напречната греда на Алберто Морено. След паузата Виляреал все пак стигна до равенството в 73-та минута. Точен бе Жерард Морено, а асистенцията даде новото попълнение на испанците Булайе Диа.

До края на редовното време и продълженията не падна ново попадение и така се стигна до рулетката на дузпите. Там драмата бе налице, като Челси стартира с пропуска на Хаверц, докато за Виляреал точен бе голмайсторът в редовното време Морено. След това ролите се размениха – Сесар Аспиликуета отбеляза за „сините“, а Айса Манди пропусна за „жълтите“. След това последваха девет точни изпълнения за двата отбора, преди Раул Албиол да направи решителен пропуск.

Така, Челси спечели втората си Суперкупа на Европа в историята след тази през 1998 година. За Виляреал това бе първи спор за трофея в историята на клуба. През уикенда двата състава започват участието си във вътрешните първенства съответно на Англия и Испания, като Челси е домакин на Кристъл Палас във Висшата лига, а Виляреал приема Гранада в Ла Лига.