Челси спечели битката за Шампионската лига

0
0
316

Челси победи Лестър с 2:1 в двубой от предпоследния кръг от английската Висша лига, игран на стадион “Стамфорд Бридж”. Антонио Рюдигер (47) даде аванс за “сините” от Лондон, Жоржиньо (67) удвои от дузпа. Келечи Ихеаначо (76) върна едно попадение, но “лисиците” така и не успяха да се доберат поне до равенството.

Така Челси погледна смело към класиране в Шампионската лига, след като в последния кръг от сезона лондончани гостуват на Астън Вила. “Сините” имат 67 точки, а Лестър – 66. Ливърпул пък е с 63, но и мач по-малко. В последния кръг Лестър приема Тотнъм, а Ливърпул домакинства на Кристъл Палас. При две победи тимът на Юрген Клоп ще измести именно Лестър от четвъртото място и ще се класира за турнира на богатите.

Още в 4-ата минута Челси имаше отлична възможност. Домакините организираха скоростна атака и Тимо Вернер продължи към Бен Чилуел, който мигновено центрира остро в наказателното поле, но на далечната греда Кристиан Пулишич не успя да засече.
В 19-ата минута лондончани поискаха дузпа, след като Юрий Тилеманс закъсня с изчистването на топката и Тимо Вернер се възползва от това. Белгиецът изрита крака на нападателя, но главният съдия Майк Дийн бе категоричен, че дузпа няма, а такова бе решението и на реферите, които наблюдаваха ситуацията с ВАР. Но това бе ситуация, в която Челси можеше да получи 11-метров наказателен удар.
Три минути по-късно отново германският национал бе в светлината на прожекторите. Вернер получи зад гърба на защитата и реализира в долния десен ъгъл, но попадението му бе отменено заради засада.
В 34-ата мин Челси в крайна сметка откри резултата. Рийс Джейм центрира от ъглов удар на близката греда, където Сесар Аспиликуета продължи към далечната, след което Тимо Вернер засече във вратата на Каспер Шмайхел и системата на голлинията потвърди попадението, но главният съдия Майк Дийн го отмени заради игра с ръка на нападателя.

В самото начало на втората част Челси най-сетне успя да вземе аванс. Чилуел центрира от корнер, топката се отклони от главата на Варди, след което Рюдигер бе изпуснат на далечната греда и с коляно засече топката във врата на Шмайхел. В 65-ата минута Майк Дийн отсъди нарушение на Фофана срещу Вернер. Повторенията показаха обаче, че фаулът е в наказателното поле. ВАР потвърди това и главният рефер посочи бялата точка. Жоржиньо не остави никакъв шанс на Шмайхел – 2:0.

Челси видимо се поотпусна след този гол и бе наказан в 76-ата минута. Ндиди отне топката от Ковачич, след което намери Ихеаначо в наказателното поле. Последният стреля хладнокръвно в ъгъла. В 90-ата минута Айосе Перес пропусна страхотна възможност да донесе точката на Лестър, след като от 13 метра стреля над вратата.
В добавеното време двата отбора си спретнаха истинско меле на терена, след като Рикардо влезе остро в краката на Чилуел, след което Рюдигер реагира бурно и блъсна съперника. Всичко се размина само с жълт картона за резервата на Лестър Амарти.