Челси изравни рекорд при Тухел

0
0
333

Лийдс и Челси не успяха да се победят на “Еланд Роуд” и завършиха 0:0 в двубой от 28-и кръг на Премиършип. Това бе 12-и мач за “сините” под ръководството на Томас Тухел и отборът все още не познава поражението, записвайки 8 победи и четири равенства. Челси заема четвърто място в класирането с 51 точки, а Лийдс с 36 е на 11-о. Лидер в първенството е Манчестър Сити с 68 т.
Постижението на Челси с Тухел (непобедим в 12 мача от всички турнири – Премиършип, ФА Къп и Шампионската лига), се явява повторение на рекорда, записан от Луис Фелипе Сколари през 2008 г.

Мачът започна в много сериозно темпо, а в 7 мин. Кай Хавертц можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от Мелие. В ответното нападение Патрик Бамфорд реализира гол, който обаче бе отменен, тъй като в хода на нападението имаше засада. Страхотно отиграна ситуация от Робъртс бе близо до това да доведе до откриване на резултата. Той отправи чудесен удар, а топката мина над Менди и се удари в гредата. Вратарят успя леко да докосне кълбото, което не позволи да влезе в мрежата.

Второто полувреме стартира със страхотно положение за Челси. Хавертц проби в наказателното поле на Лийдс и шутира силно с десния крак, но вратарят Мелие отрази удара на германеца. В 52-ата минута Чилуел опита да прехвърли отляво стража на Лийдс, но опитът му беше неточен. Вратарят на домакините улови топката след центриране на Хаким Зиеш. Челси пък взе отново топката след изнасянето на топката от Лийдс, но пас на Канте, който бе успореден на голлинията бе изчистен от Диего Йоренте. В 59-ата Кристиан Пулишич игра “един на един” в наказателното поле на Лийдс с бранител на домакините и намери място за удар, но Мелие улови топката след удара на американеца. В 72-ата минута Рюдигер отправи силен удар от далечна дистанция и принуди Мелие да прави спасяване. Четвърт час преди края Рийс Джеймс блокира изпълнение на Диего Йоренте, който отправи много добър удар посока вратата на Менди.
Родргио Морено атакува топката с глава след корнер, но Менди се намеси отново. Четири преди края Хъдсън-Одой преодоля няколко играчи на Лийдс и стреля силно с десния крак, но френският вратар на Лийдс неутрализира и това изпълнение към своята врата.

Снимка: facebook.com/ChelseaFC