Шедьовър на Ибра е №1 за всички времена в САЩ

0
0
396

Златан Ибрахимович влезе в историята на футбола в САЩ. Шедьовър на шведа беше избран за най-добър гол за всички времена в местната Мейджър сокър лига.
В гласуването попаднаха 24 попадения, но за №1 бе обявен голът, който нападателят на Лос Анжелис Галакси реализира на 31 март 2018 г. Тогава той влезе в игра пред второто полувреме, вкара два гола и позволи на неговият тим да спечели с 4:3 в дербито на Калифорния срещу Лос Анжелис ФК.
В момента шведът е част от Милан. Най-вероятно Златан ще се завърне в игра в мача срещу Сасуоло през уикенда.
Нападателят пропусна 5 срещи в Серия А и общо 8 за тима си, след като получи разтежение по време на гръмката победа с 3:1 като гост на Наполи. Според в. „Гадзета дело Спорт“ Ибра ще тренира още няколко дни разделен от основната група футболисти.
Но след направените прегледи обаче е станало ясно, че Златан ще бъде готов за гостуването в Реджо Емилия. От началото на сезона Ибрахимович има 10 гола в 6 мача в Серия А.