Шампионите сдадоха трона след загуба у дома срещу Финикс

0
0
237

Шампионът от последния сезон в НБА Лос Анджелис Лейкърс бе детрониран от трона след загуба като домакин в мач №6 от серията срещу Финикс Сънс със 100:113 (14:36, 27:26, 35:27, 24:24), след който “Слънцата” продължават във втори кръг след 4:2 победи в общия двубой. “Езерняците” рискуваха и пуснаха в игра невъзстановния Антъни Дейвис, който обаче остана на терена само 5 минути преди да напусне окончателно контузен. Това сякаш уби надеждите на домакините, които допуснаха разлика от 22 до края на първата четвърт, с което в общи линии бе предрешен крайния изход от сблъсъка. За Финикс това е първа спечелена серия в плейофите от 2010 година насам, когато те побеждават с 4:0 Сан Антонио Спърс, преди да отстъпят във финала на конференцията срещу водените от Кобе Брайънт бъдещи шампиони от Лос Анджелис Лейкърс.

Героят за “Слънцата” тази нощ бе 24-годишния гард Девин Букър, който записа дабъл-дабъл 47 точки и 11 борби. Той изигра феноменална първа четвърт, в която записа 22 точки, включително 6 тройки, което е изравнен рекорд за една четвърт в плейофите на НБА. Преди него само Антоан Уокър, Деймиън Лилард и Майкъл Портър Младши са постигнали това, като последният го стори също тази нощ при победата на неговия Денвър Нъгетс срещу Портланд Трейл Блейзърс със 126:115.

Джей Краудър се отличи с 18 точки и 8 борби за Финикс, а Микал Бриджис и Камерън Джонсън добавиха по 10 точки за успеха. Ветеранът Крис Пол, който имаше проблеми с рамото в по-голямата част от серията, се отчете с 8 точки и 12 асистенции. “Слънцата” ще се изправят във втори кръг на плейофите срещу Денвър Нъгетс, които елиминираха с 4:2 победи тима на Портланд Трейл Блейзърс. Финикс посреща своя опонент в Аризона за първите две срещи, първата от които е насрочена за понеделник.

За вече бившите шампиони от Лос Анджелис най-резултатен отново бе звездата Леброн Джеймс, който завърши с 29 точки, 9 борби, 7 асистенции и по 2 откраднати топки и блокирани стрелби. За Крал Джеймс това бе първо отпадане в откриващия кръг на плейофите, след 14 поредни участия, в които неговите отбори неизменно прескачаха тази фаза. Единствените, които имат повече поредни победи в първи кръг са легендите на “Езерняците” Дерек Фишер и Робърт Ори, които са с по 16-0 през кариерата си.

Денис Шрьодер приключи срещата с 20 точки, Кентавиус Колдуел-Поуп добави 19, а Уесли Матюс и Тайлън Хортън-Тъкър се отчетоха с по 12, но всички те не успяха да заличат липсата на Антъни Дейвид, който бе най-резултатен за Лейкърс и при двете им победи в серията срещу Финикс (34 точки и 10 борби в мач №2 и 34 точки и 11 борби в мач №3). Това бе първото елиминиране в толкова ранна фаза за “Езерняците” от 2012-23 година, когато отстъпиха с 0:4 от Сан Антонио Спърс. След загубата тази нощ Лейкърс стана третият финалист от конференциите през миналата година, който отпадна още в първи кръг през настоящата кампания след Бостън Селтикс и Маями Хийт. Единсвените, които продължават напред са Денвър Нъгетс, които миналата година изгубиха финала в Западната конференция след 1:4 от Леброн Джеймс, Антъни Дейвис и компания.