ЦСКА сломи Спортист Св в контрола

0
0
266

ЦСКА победи Спортист (Своге) с 3:1 в контролна среща, играна на клубната база в Панчарево. Проверката бе организирана по време на паузата в първенството заради мачовете на националните отбори.

Тибо Вион създаде първата опасност за “армейците” в 10-ата минута, след като стреля от пряк свободен удар в долния ляв ъгъл на вратата, но стражът на гостите плонжира и спаси. Пет минути по-късно Юга шутира от въздуха, но прати топката в аут.

Натискът на ЦСКА продължи и в 15-ата минута Асен Дончев откри резултата след хубава комбинация с Браян Морено и лек рикошет в съперник – 1:0 за “червените”.

Домакините не спряха с активната игра и две попадения на тима бяха отменени заради засада. В 34-ата минута пък Варела напредна и стреля от движение, но прати топката точно в ръцете на вратаря на Спортист.

Две минути преди края Вион също пробва късмета си с мощен шут, но прати кълбото в аут. В следващата атака Морено също стреля от 25 метра, но отново не успя да порази целта.

И когато всички очакваха първото полувреме да приключи с минимална преднина за ЦСКА, гостите организираха бърза контраатака, при която Ариф Ферадов успя да направи 1:1 не и без помощта на рикошет в крака на играч в “червено”.

След почивката в игра се появиха Маурисио Гарсес, Жеферсон и Бисмарк Чарлс, които веднага упражниха натиск върху защитата на “сините”. Още в 46-ата минута Гарсес навлезе отляво, стреля веднага, но топката мина встрани.

Малко по-късно Бисмарк пробва удари на два пъти, но би в ръцете на вратаря. В 57-ата минута нападателят бе фаулиран в наказателното поле и от отсъдената дузпа Карло Мухар хладнокръвно направи 2:1 с удар в обратния ъгъл на вратаря.

В 65-ата минута Гарсес направи нещо изключително красиво – гардира топката извън наказателното поле и стреля от въздуха по диагонала, като прати топката точно в сглобката на вратата.

В 72-ата минута резултатът стана 3:1 – Мухар отне топката в полето на ЦСКА, пусна напред към Бисмарк Чарлс, който преодоля двама защитници, излезе сам срещу вратаря, финтира стража и на празна врата покачи преднината на “армейците”.

До края на срещата ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол и мачът приключи със заслужена победа на “червените” с 3:1 над тима на Спортист (Своге).

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес