Циципас обърна Надал от 0:2 сета

0
0
398

Световният №2 Рафаел Надал отпадна от Откритото първенство на Австралия, след като загуби от гърка Стефанос Циципас с 6:3, 6:2, 6:7 (5), 4:6, 5:7 в изключително оспорван мач от четвъртфиналите на турнира.

На “Род Лейвър Арина” испанецът доминираше тотално в първите две сета, в които бе безгрешен на собствен сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като от своя страна взе подаването на Циципас три пъти. Третата част бе много равностойна, като Циципас също вдигна нивото си на сервис и в целия сет нямаше нито една възможност за пробив, преди да се стигне до тайбрек, в който гръцкият тенисист бе по-солиден и се наложи със 7:5 т. В следващите два сета ролите се размениха и Циципас бе много силен при подаванията си и поставяше под напрежение Надал, който допусна по един пробив и в крайна сметка Циципас затвори мача при третия си мачбол след малко над четири часа игра.

Гърчето завърши мача със 17 аса, 49 печеливши удара и 38 непредизвикани грешки, докато Надал записа 15 директни точки от сервис, 58 уинъра и 42 грешки. По този начин световният №6 се класира за втория си полуфинал в Мелбърн и общо трети в турнирите на Големия шлем, а в спор за финала той ще срещне руснака Данийл Медведев, който по-рано днес победи сънародника си Андрей Рубльов в три сета. В Другия 1/2-финал ще спорят Новак Джокович (Сърб, №1) и палачът на Григор Димитров – Аслан Карацев (Рус, №114).

Снимка: facebook.com/AustralianOpen