Фулъм пак се върна във Висшата лига

0
0
2832

Фулъм се завърна във Висшата лига на Англия. Отборът от Западен Лондон победи Престън Норт Енд с 3:0 и си гарантира едно от първите две места в Чемпиъншип, даващи право на промоция за елита.

Фулъм поведе с гол на сръбския таран Александър Митрович в 9-ата минута, последва попадение на Фабио Карвальо, а до почивката Митрович вкара втория си гол в мача за крайното 3:0.

Фулъм е лидер във второто ниво на английския футбол с 86 точки от 42 мача. Лондончани са реализирали 98 гола, като 40 от тях са дело на Митрович. Сърбинът е изиграл точно 40 мача.
Отборът се завръща в елита след един сезон в Чемпиъншип, а промоцията се изчислява на 240 милиона долара според миналогодишните финансови разчети на Делойт.
Сега целта на Фулъм до края на сезона е да спечели първото място в Чемпиъншип, като на този етап води с 9 точки пред втория Борнемут. Тимът се нуждае от две победи в оставащите 4 мача, за да спечели титлата в Чемпиъншип. Още през уикенда “котиджърс” ще гостуват на най-сериозния си преследвач Борнемут. “Черешките” изостават с 9 точки от върха, но имат и мач по-малко.
В последните 5 години Фулъм постоянно редува изкачване в Премиър лийг с незабавно изпадане. Сега пред Марко Силва и компания стои целта да спрат този йо-йо ефект и да се задържат в елита.