Сребро и пет бронза за борците ни в Киев

0
0
414

Българските борци спечелиха един сребърен и пет бронзови медала на авторитетния турнир в Киев.
Натурализираният дагестанец Ахмед Магамаев (86 кг) единствен стигна финала, но го загуби без борба. Той се контузи в полуфинала и не излезе да се бори за титлата срещу шампиона на Полша Себастиян Дженержански, но отсрами “свободняците” с отличието си.

С бронз се закичиха трима от борците ни в класическия стил. Капитанът на отбора Иво Ангелов (60 кг) прегази в малкия финал Виктор Петрик (Укр) с 9:4. Преди това в репешажите перничанинът пребори с 9:3 Алин Джебари (Алж). В български спор за бронза Даниел Александров (87 кг) победи с 5:2 европейския шампион от 2017 г. Тарек Абделслам. Преди това египтянинът с български паспорт тушира в репешажите Торнике Джамашвили (Груз). Кирил Милов (97 кг) взе отличие, след като съперникът му в малкия финал Артур Алексанян (Арм) не излезе на тепиха.

Юлияна Янева, която спечели Световната купа в Белград в неолимпийската категория до 72 кг, се пребори за бронза в олимпийската категория до 68 кг. В малкия финал нашето момиче срази опитната украинка Аля Черкесова, европейска шампионка от 2019-а и №1 в света от 2018-а.
Трикратната шампионка на Европа в три различни категории Биляна Дудова (57 кг) се наложи над шампионката на Полша Йовита Врзесеин с 4:1 за бронза, след като на полуфинала отстъпи с 3:4 на Анастасия Нечита (Молд), победителка от турнира за Световната купа в Белград през декември, който българката пропусна заради заболяване от КОВИД-19.

Снимка: bul-wrestling.org