Рейнджърс разби Девилс след нов хеттрик на Крайдър

0
0
404

Ню Йорк Рейнджърс постигна гръмка победа с 6:1 при гостуването си на Ню Джърси Девилс в мач от НХЛ игран тази нощ. С основна заслуга за изразителния резултат бе нападателят на Рейнджърс Крис Крайдър, който реализира три гола за тима си в срещата. Неговите попадения бяха още по-ценни, защото бяха първи за Рейнджърс в двубоя и с тях те успяха да обърнат резултата след като изоставаха с 0:1 към средата на втората третина.

Това бе втори случай в последните 5 мача, в който Крайдър реализира хеттрик. Той стори също при загубата с 3:4 от Филаделфия Флайърс на 24-ти февруари, където бе автор на всички голове за тима си. С вкараните нови три гола Крайдър вече има 13 попадения на сметката си през сезона, с което се придвижи на четвърто място в класирането при голмайсторите. Пред него са само Остин Матюс (Торонто) с 18 гола, Тайлър Тофоли (Монреал) и Конър МакДейвид (Едмънтън) с по 14 попадения всеки.

Останалите попадения за Рейнджърс срещу Девилс бяха дело на Брендън Смит, Павел Бухневич и номер едно в Драфта този сезон Алексис Лафрение, като последните двама реализираха и по една асистенция.

Ню Йорк се представя добре напоследък  и записа 5 победи в последните си 7 срещи. Въпреки, че пети мач продължава отсъствието на Артьом Панарин, който е основен човек в нападение за Рейнджърс, това не се отразява особено на тяхната резултатност и те са отбелязали 19 гола в последните 5 мача без руснака.

Хубавата победа на Ню Йорк обаче бе помрачена от тежката травма, която получи титулярния страж на тима Игор Шестьоркин. Той правеше страхотен мач със спасени 32 от общо 33 удара към вратата си, преди да бъде изнесен на носилка от леда шест минути преди края на мача. В оставащото време на вратата застана роденият в Русе Александър Георгиев, който отрази и трите удара към него до края на мача.

Голът за Ню Джърси, за които това бе четвърта поредна загуба, бе дело на Джак Хюз с асистенция на финландския защитник Сами Ватанен.

На врата на Девилс Макензи Блекууд бе заменен през третата част след като допусна 4 гола от общо 15 изстрела към мрежата си. Влезлият на негово място резервен страж Аарън Дел също не беше много ефективен с едва 50% спасявания (допуснати 2 гола от 4 удара).