Пета поредна загуба за Марица в Шампионската лига

0
0
467

Марица (Пловдив) се представи добре в пореден мач в своята Група C на Шампионската лига, но отново не успя да запише първата си победа в тазгодишното издание на най-престижния европейски клубен турнир. Българският първенец инкасира пето поредно поражение в надпреварата за разлика от местното ми първенство, където вече е със 100 поредни победи. Срещу домакините от полския ЛКС Комерскон (Лодз) в зала “Лудж Спорт Арена”, момичетата на Лазар Лазаров отстъпиха с 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25). Това беше мач от втория кръг, а в първия маричанки загубиха от френския АСПТТ Мюлуз с 1:3 гейма (23:25, 25:22, 22:25, 22:25). Довечера те ще спорят със суперфаворита ВакъфБанк.

Пловдивчанки влязоха мощно в мача с Комерскон и поведоха с 3:0. С Александра Миланова във вихъра си в нападение, Марица продължи да диктува събитията на терена и увеличи аванса си до 12:5. От другата страна на мрежата обаче се развихри сръбкинята Катарина Лазович и с мощните си атаки помогна на ЛКС не само да догони гостенките в резултата при 17:17, но и да излезе напред. Българските шампионки продължиха да се борят равностойно, отразиха двоен геймбол за домакините, но в крайна сметка успешен пайп на Лазович затвори частта при 26:24 за полския тим.

След равностойно начало на втория гейм, ЛКС направи четири поредни точки, с които поведе с 12:9. Опитите на Марица да възстанови равенството доведоха до една точка разлика при 18:17, след което Лазович, с отлични изяви в нападение и от начален удар, отново издърпа своите напред. С точкова блокада срещу влязлата от ъгъла Силвана Чаушева домакините взеха частта с 25:18.

В третата част Жълто-сините не успяха да удържат аванса си от четири точки, който имаха при 8:4, и позволиха на противника да обърне резултата до две точки в своя полза. Ключова роля до края на гейма изигра Чаушева, която първо помогна на Марица да изравни резултата, а после заби мощно, за да спре серията от трите поредни точки, в която бяха влезли полякините, и да донесе геймбол при 24:23. Непредизвикана грешка на Лазович в атака сложи точка на спора при 25:23 за пловдивчанки.

Силите на Марица в този двубой като че ли стигнаха дотук. Устремени към второто място в класирането, волейболистките на ЛКС контролираха играта и резултата през целия четвърти гейм. Катарина Лазович направи победната точка в мача за 25:17, с която оформи актива си на общо 25 точки като топреализатор на двубоя. Тя бе заслужено обявена и за най-полезна (MVP) в срещата.
Най-резултатната състезателка на Марица Александра Миланова записа 18 точки, а Мирослава Паскова добави 15.

Турският ВакъфБанк (Истанбул) вече си осигури класиране за четвъртфиналите, след като надигра Мюлуз с убедителното 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) в другия мач от групата. С пълен актив от пет победи и 15 точки в пет изиграни срещи, момичетата на Джовани Гуидети вече са недостижими на върха в класирането.

Снимка: cev.eu