Палмейрас с Копа Либертадорес

0
0
303

Палмейрас завоюва за втори път в историята си Копа Либертадорес. В бразилския финал на най-авторитетния клубен турнир в Южна Америка, който е еквивалент на европейската Шампионска лига, Палмейрас се наложи над Сантос с 1:0. Пред празните трибуни на легендарната арена “Маракана” гола вкара в Брено Лопес, който беше точен в 99-ата минута. Той се появи в игра в 85-ата мин. именно, за да подсили атаката. Няколко минути преди попадението аржентинският съдия Патрисио Лустау изгони от скамейката треньора на Палмейрас Абел Ферейра.
А за общо 104-те минути игра, двата бразилски гранда отправиха общо само три точни удара, но този на Лопес дълбоко в добавеното време реши всичко.

Копа Либертадорес се проведе за 61-и път. До 2018 г. победителят в турнира се определяше в две срещи, а през 2019 г. за първи път бе излъчен в един мач. Тогава Фламенго победи Ривър Плейт с 2:1.

Първоначално финалът бе насрочен за 21 ноември, но заради пандемията от коронавирус срещата бе отложена. За трети път победителят бе определен в сблъсък между бразилски отбори – през 2005 г. Сао Пауло побеждава Атлетико Паранензе (1:1, 4:0), а година по-късно Интернасионал печели срещу Сао Пауло (2:1, 2:2). Палмейрас спечели за втория път престижния трофей, а Сантос остава с три титли.

Снимка: palmeiras.com