Милуоки спечели супердербито на водачите в НБА

0
0
256

Милуоки Бъкс би Лос Анджелис Клипърс със 105:100 в супердербито на водачите в НБА. Преди изиграването на мача двата отбора оглавяваха класирането съответно в Централната и Атлантическата дивизия. След загубата тази нощ Клипърс бяха изместени от първото място в своята дивизия от градския си съперник Лос Анджелис Лейкърс, които на свои ред постигна победа като домакин на Голдън Стейт Уориърс със 117:91.

Победата на Милуоки не дойде никак лесно, като те губеха в резултата през голяма част от последната четвърт, но много силно представяне в защита им донесе победата. Бъкс не позволиха на съперника да отбележи нито точка в последните четири минути на мача, през които резултата бе 9:0 и с това бе оформен крайният резултат.
Настоящият носител на наградата MVP Янис Адетокумбо (Гър) отново бе над всички, завършвайки с 36 точки, 14 борби, 5 асистенции и 4 чадъра. Към неговите усилия се присъедини Крис Мидълтън с 19 т., 6 борби и 8 асистенции, а италианският гард Донте ДиВинченцо добави 11 т. и 7 борби към сметката на отбора.
За Клипърс най-резултатен бе Кауай Ленард с 25 т., 9 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки. Пол Джордж отбеляза 16 т.и по 7 борби и асистенции, а Серж Ибака реализира дабъл-дабъл – 15 т. и 11 борби.

В друг мач от програмата на НБА тази нощ Мемфис Гризлис разгроми като гост Хюстън Рокетс със 133:84. Разликата от 49 точки, с които бе победен тима от Тексас е рекордна победа в историята на Гризлис. Освен това 85 от точките за Мемфис дойдоха от състезатели от резервната скамейка, което също е върхово постижение в клубната им история. Двамата най-резултатни в мача започнаха като резерви, а общо 5 души от пейката записаха над 10 точки в мача. Джъстис Уинслоу бе най-резултатен с 20 точки, а Брендън Кларк записа 16 т. и добави 12 борби. Де’Антъни Мелтън 14, Тайъс Джоунс 13 и Горги Диенг с 12 т. бяха другите резерви, които най-много допринесоха за разгрома тази нощ.
За Хюстън това бе 11 поредна загуба и най-слаба резултатност от 8 ноември 2018 година при загуба от Оклахома. Тимът не е имал толкова дълга серия от загуби от ноември и декември 2001 година, когато записва 15 поредни мача без победа.
“Ракетите” бяха трагични в стрелбата от игра и записаха антирекорд в своята история с едва 27,7% успеваемост, а освен това реализираха едва 4 от 45 опита за три точки.
Джон Уол и Дже’Шон Тейт бяха най-резултатни за Хюстън с по 14 т., но първият не успя да запише нито един друг елемент за 27 минути на паркета освен 5 сбъркани топки, което не му се е случвало в кариерата дотук.

Атлантическа дивизия
: Филаделфия 76 (22-12), Бруклин Нетс (22-13), Ню Йорк Никс (18-17), Бостън Селтикс (17-17), Торонто Раптърс (17-17)
Централна дивизия: Милуоки Бъкс (21-13), Индиана Пейсърс (15-17), Чикаго Булс (15-17), Кливланд Кавълиърс (13-21), Детройт Пистънс (9-25)
Югоизточна дивизия: Маями Хийт (17-17), Шарлът Хорнетс (16-17), Атланта Хоукс (14-20), Вашингтон Уизардс (13-19), Орландо Меджик (13-21)

Западна конференция
Северозападна дивизия:
Юта Джаз (27-7), Портланд Трейл Блейзърс (18-14), Денвър Нъгетс (18-15), Оклахома Тъндър (14-20), Минесота Тимбъруулвс (7-28)
Тихоокеанска дивизия: Л.А. Лейкърс (24-11), Л.А. Клипърс (24-12), , Финикс Сънс (22-11), Голдън Стейт Уориърс (19-16), Сакраменто Кингс (13-21)
Югозападна дивизия: Сан Антонио Спърс (17-12), Далас Маверикс (16-16) Мемфис Гризлис (15-15), Ню Орлеанс Пеликанс (14-19), Хюстън Рокетс (11-21)