Меси с велик рекорд, Барса се спъна с новака Кадис

0
0
333

Лионел Меси записа нов рекорд с фланелката на Барселона. Шесткратният носител на “Златната топка” изпревари легендата Шави Ернандес по брой мачове за каталунците в Ла Лига – 506. Това стана при 1:1 с Кадис в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Аржентинецът вече е играчът с най-много мачове за каталунците.
Срещу новака Лео откри от дузпа в 32-ата минута, а други две попадения на домакините бяха правилно отменени.

От своя страна Кадис дочака своя шанс и изравни в 89-та минута, когато Алекс Фернандес реализира дузпа, отсъдена за ненужно нарушение на Клеман Лангле срещу Рубен Собрино. В оставащите минути възпитаниците на Роналд Куман така и не успяха да отговорят, макар че имаха един добър шанс, но вратарят на Кадис Йеремиас Ледесма отрази удар от близко разстояние на Жерард Пике.

По този начин Кадис сложи край на серията на Барселона от седем поредни победи в Лигата, като каталунците остават на трето място в класирането с 47 точки, осем по-малко от първия Атлетико Мадрид. Кадис заема 14-та позиция в подреждането с актив от 25 точки.