Ман Юнайтед оцеля срещу Атлетико

0
0
325

Атлетико (Мадрид) и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в първия си осминафинален сблъсък от тазгодишното издание на Шампионската лига. Домакините от Испания могат да съжаляват повече, защото удариха 2 греди и на практика допуснаха само едно опасно положение пред вратата си, ала то бе превърнато в гол от резервата Антони Еланга.
„Дюшекчиите“ поведоха още в 7-ата минута чрез Жоао Феликс, докато „червените дяволи“ изравниха в 80-ата, като и двата отбора отправиха по само един точен изстрел в срещата.

Двамата наставници пък направиха изненадващи промени в стартовите си състави като от този на домакините липсваха нападателите Луис Суарес и Антоан Гризман, които седнаха на пейката, докато сред титулярите на гостите липсваше типичен десен бек и с тази роля бе натоварен централният защитник Виктор Линдельоф.
Капитан на „червените дяволи“ пък бе Бруно Фернандеш, макар че обичайният такъв Хари Магуайър също започна от първата минута.

„Дюшекчиите“ стартираха по-силно срещата и още в 3-ата минута Линдельоф трябваше да се намесва решително, за да блокира удар на Хосе Хименес.
В седмата минута обаче Атлетико успя да открие резултата. След един корнер Магуайър изчисти топката, но след това тя стигна до Ренан Лоди и той с майсторско центриране намери връхлитащия Жоао Феликс. Последният нанесе удар с глава и след рикошет в гредата кълбото спря в мрежата на безпомощния Давид Де Хеа за 1:0.

След това Юнайтед опита да отговори, но така и не успя да създаде чисто голово положение. Играта бе равностойна и се накъса доста заради множество нарушения в средата на терена.
Минута преди почивката пък Атлетико можеше да вкара гол-близнак на първия. След ново центриране отдясно Шиме Върсалко засече с глава отблизо, а след рикошет в Линдельоф топката срещна напречната греда.
Така първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на Атлетико, докато Юнайтед не успя да отправи нито един точен удар до почивката.

Скоро след нея Маркос Йоренте пробва шут от дистанция, но много неточно. След това срещата бе равностойна и Манчестър Юнайтед продължаваше да няма точен удар, така че Рангник направи тройна смяна в 66-ата минута.
На терена се появиха Аарън Уан-Бисака, Неманя Матич и Алекс Телеш, ала и това не доведе до очакваното оживление в редиците на „червените дяволи“.
В 75-ата минута Кондогбия пробва изстрел от далечно разстояние, но в аут, а междувременно Антони Еланга замени Маркъс Рашфорд в състава на гостите.
Това се оказа ключово, защото в 80-ата минута точно младокът бе изведен от Бруно Фернандеш очи в очи с Ян Облак и с диагонален изстрел по земя възстанови равенството – 1:1.
Само 6 минути по-късно Атлетико отново можеше да вземе аванс в резултата. След ъглов удар пак се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите топката попадна у резервата на домакините Антоан Гризман, който я прати с техничен удар в напречната греда.
До края повече попадения не паднаха и така двата отбора оставиха всичко за реванша на „Олд Трафорд“, насрочен за 15-и март от 22:00 часа.

АТЛЕТИКО (МАДРИД): 13. Облак (к), 2. Хименес, 3. Кондогбия, 24. Върсалко, 16. Ерера, 12. Лоди, 14. Йоренте, 15. Савич, 23. Рейналдо, 10. Кореа, 7. Жоао Феликс;
Треньор: Диего Симеоне;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Де Хеа, 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 19. Варан, 23. Шоу, 25. Санчо, 6. Погба, 17. Фред, 18. Бруно Фернандеш (к), 10. Рашфорд, 7. Роналдо;
Треньор: Ралф Рангник.