Ман Сити с рекорд, дръпна с десет точки на върха

0
0
435

Отборът на Манчестър Сити продължи с невероятния си победен поход във Висшата лига, след като взе гостуването си на Евертън с 3:1 в отложен мач от 17-ия кръг на първенството. На “Гудисън Парк” възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха 11-ти пореден успех в Лигата и общо 17-ти във всички турнири, което е абсолютен рекорд.

В края на първото полувреме двата тима си размениха по гол, като Фил Фоудън даде преднина на “гражданите” в 32-та минута, но пет минути по-късно Ричарлисон изравни. След почивката гостите доминираха и стигнаха до успеха след попадения на Рияд Марез в 63-та минута и Бернардо Силва в 77-та минута. Добра новина за Гуардиола бе и завръщането в игра на Кевин де Бройне, който се появи на терена в заключителните десет минути, а на пейката за Сити бе и нападателят Серхио Агуеро. Последният не е играл от есента.

След този успех с рекорд Манчестър Сити вече има десет точки преднина на върха на класирането пред втория Манчестър Юнайтед. “Гражданите” събраха 56 точки при оставащи 14 мача. Юнайтед е с 46 т., колкото има и Лестър, пред Челси и Уест Хем с по 42, а настоящия Ливърпул е с 40. Евертън заема седмо място в подреждането с актив от 37 т.