Манчестър Сити счупи рекорд по победи в Англия

0
0
4364

Манчестър сити се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на футболната асоциация (ФА къп), след като победи Суонзи с 3:1 като гост. “Гражданите” се справиха с “лебедите” с голове на Кайл Уокър в 30-ата, Рахим Стърлинг в 47-ата и Габриел Жезуш в 50-ата минута. За уелсците точен беше Морган Уитакър в 77-ата.

Победата е 15-а поредна за Сити във всички турнири в Англия. По този начин тимът на Пеп Гуардиола записа рекорд, като досега върховото постижение за най-много поредни успеха на местно ниво се държеше от Престън (сезон 1891-92) и Арсенал (1987-88).
Също така испанският мениджър записа 200 победи начело на Манчестър Сити. Испанецът имаше нужда от само 268 мача за това постижение.

Иначе на “Либърти Стейдиъм” в Кардиф мачът стартира очаквано с натиск на гостите, а Габриел Жезус и Рахим Стърлинг се отчетоха с пропуски. Все пак логичното се случи в 30-ата минута, когато Кайл Уокър центрира от десния фланг, Торес опита да стреля, но не уцели кълбото, което обаче влезе във вратата на “лебедите”.

След почивката Манчестър Сити нанесе два съкрушителни удара, които решиха мача. В 47-ата минута Рахим Стърлинг показа страхотен завършващ удар., а три по-късно в 50-ата Бернардо Силва подаде към Жезус, който с левия крак направи 3:0 в полза на Сити.

“Гражданите” намалиха темпото, а това позволи на домакините да върнат един гол. В 77-ата минута Морган Уитакър засече много добре центриране на Манинг вкара, но това бе всичко за този двубой и Сити продължи напред.