Ливърпул пак оглави класирането в Англия

0
0
248

Ливърпул оглави временно класирането в английската Висша лига, след като победи с минималното 1:0 Нюкасъл като гост. След 34 мача “червените” са с 82 точки и водят с две пред шампиона Манчестър Сити, който играе по-късно днес срещу Лийдс.
Наби Кейта вкара единствения гол в 19-ата минута след извеждащо подаване на Диого Жота, докато Нюкасъл така и не създаде чисто положение за изравняване.

Ливърпул надигра тотално съперника си, но не стигна до изразителна победа заради редица пропуски. Най-големият от тях бе на Садио Мане, който през второто полувреме се озова на чиста позиция след подаване на Джо Гомес, но стреля много неточно. Преди това в 39-ата минута Мигел Алмирон прати топката в мрежата на Алисон, но бе отсъдена засада. А в края Мохамед Салахкойто беше избран от журналистите за №1 през сезона, бе изведен сам срещу вратаря, но бе притиснат от Мат Таргет и не успя да отправи хубав изстрел и Дубравка улови топката.
Нюкасъл е девети в класирането с 43 т., като мястотому в елита е гарантирано отдавна.