Левски сломи Септември Сф в контрола

0
0
371

Левски победи Септември Сф с 3:2 в контрола, играна на стадион “Виваком Арена – Георги Аспарухов”. Головете за “сините” вкараха Георги Миланов от дузпа, юношата Преслав Бачев и бразилецът Уелтон. За съперника точен на два пъти бе Кристиян Иванов в самия край на мача.

Това бе втора контрола и за двата отбора по време на паузата в първенствата, като преди няколко дни Левски завърши 1:1 със Созопол, а Септември победи Царско село с 2:1. Треньорът на “сините” Станимир Стоилов направи само една промяна в състава си от миналата контрола, като с капитанската лента отбора изведе младият вратар Пламен Андреев, който смени Йоан Загоров.

Преди първия съдийски сигнал нападателят на Септември Валери Божинов бе аплодиран дълго от феновете на Левски, като той се поклони на публиката.

В 22-рата минута Илиян Стефанов изведе Георги Миланов зад защитата на гостите, последният преодоля и вратаря Шейтанов, но си поведе много дълго топката и не успя да я вкара в празната врата.

Левски поведе в резултата с гол от дузпа на Георги Миланов в 40-ата минута, като играчите на Септември бурно оспорваха решението на съдията Димитър Буров за наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за единоборство между Илиян Стефанов и капитана на съперника Асен Чандъров.

Веднага след началото на второто полувреме гол за “сините” вкара и 16-годишният юноша Преслав Бачев. Той се разписа отблизо след подаване на Цунами.

В 57-ата минута вкара и бразилецът Уелтон след индивидуален пробив и хубав удар.

След час игра на терена като резерва се появи и синът на Христо Йовов – Кристиян, който дебютира за “сините” на едва 16 години..

В 87-ата минута Септември вкара попадение. Кристиян Иванов бе изведен сам срещу вратаря Андреев, като шутът му рикошира в напречната греда и влезе в мрежата. В 90-ата минута отново Иванов вкара втори гол за Септември и направи загубата на тима си много почетна.

Съставът на Левски: Пламен Андреев, Драган Михайлович, Келиан ван дер Каап, Иван Горанов, Цунами, Андриан Краев, Радослав Цонев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Уелтън, Билал Бали (Преслав Бачев, Кристиян Йовов, Божидар Костадинов, Марио Дадаков, Ивайло Марков, Александър Божилов)
Съставът на Септември: Димитър Шейтанов (Николай Банков), Асен Георгиев, Мартин Стойчев, Красиан Коев, Иван Арсов, Асен Чандъров, Александър Тодоров, Кристиян Пешов, Йоан Гаврилов, Айкут Рамадан, Валери Божинов