Левски поведе на ЦСКА

0
0
802

Левски поведе на ЦСКА с 1:0 във финала за Купата на България. Пред над 37 000 души на Националния стадион гола вкара Илиян Стефанов. Полузащитникът се разписа след удар от 20 метра в 57-ата минута. Топката също така рикошира и в Мено Кох, което буквално елиминира Густаво Бусато.
Така “сините” са на малко повече от 30 мин. от триумф в турнира.

Левски в същото време няма победа от ЦСКА от 24 февруари 2019 г., когато би с 1:0 с автогол на Стивън Перейра (45).
Двата тима не се бяха срещали а такъв мач от 2005 г., когато Левски печели с 2:1. “Сините” в серия от три поредни успеха над “червените” във финали в турнира.
ЦСКА все още може да стане четвъртия отбор, който защитава отличието през XXI век. Досега това са правили Левски, Литекс и Локо Пд.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 9. Жорди Кайседо
Старши треньор: Алън Пардю

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сонко Сундберг, 91. Драган Михайлович, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 17. Велтон, 19. Билал Бари
Старши треньор: Станимир Стоилов

Главен съдия: Никола Попов