0
0
411

Дата: февруари 25, 2015

„Ако се оглеждате за Грънчов, няма го! Избяга преди няколко седмици.” Думите са на фен на „Локо” (Пд), отправени към шефовете на „Локомотив” (Сф) Георги Марков и Кристиян Добрев. Двамата седят в ложите на Лаута и не могат да повярват, че отборът, който само преди месец и половина разбиха за едно полувреме с 4:0, сега им скри топката, а победата с 2:1 е най-малкото с оглед показаното на терена. Кой, по дяволите, обаче е този Грънчов и защо още го помнят на Лаута? Причината е точно онзи мач с „Локо” (Сф). Тогава юношата на ЦСКА направи чудеса от глупости, имаше две асистенции и почти сам вкара третия гол за… съперника. В навечерието на двубоя тази зима пък Ангел си събра „Зрънчо”-то и прескачайки през балкона на хотелската стая, избяга в „Славия”. Под тепетата остана неприятното усещане, че това момче е гузно за нещо. За какво ли? Никой не може да каже, но фактите са убийствени. В последния кръг миналата година титулярната защита на „Локомотив” допусна за едно полувреме 4 гола от столичните гости. В неделя за 90 минути най-експерименталната отбрана в историята на „черно-белите” не даде на столичани нито веднъж да ритнат към вратата на Йордан Господинов! Как става това? Защо титулярят Грънчов оставя нападателите на „Локо”-то за 45 минути да играят почти сами в наказателното поле, а през уикенда виждащите се за първи път Дишлиев и Горанов не позволиха на Шехуди и компания дори вода да пият цял мач? След бягството на Грънчов от SPS-а доста фенове на „Локомотив” (Пд) видяха в това лош знак

Някои дори скочиха на шефовете, че допускали такива футболисти да напуснат. Преди това от Лаута избяга целувалият емблемата Маламов, година преди него пък друг младок – Рони Абушев, също си събра багажа. И къде са те сега? Единият комисионерства при Кокала, другият се моли да му дадат 1000 лева заплата в Койнаре, а Грънчов е в „Славия”. Щял да взима 5000 лева. Чудесно, да е живо и здраво момчето. В негово отсъствие „Локомотив” още с първия си мач спечели много повече. Дойдоха 4000 души, които ги нямаше на онзи мач с „Локо” (Сф). И тези хора ще дойдат пак и пак, и пак, защото видяха в неделя, че от Лаута са си заминали всички онези, в които се съмняваха. Останали са мъжкарите. А в нашето първенство това не е малко. Първи го изпитаха гиговчетата, които на Лаута разбраха, че земята не се върти около тях. Не и когато Грънчов не им е опорна точка.