Етър свали ЦСКА 1948 на земята и се отлепи от дъното

0
0
385

Отборът на Етър постигна важна победа с 3:1 над ЦСКА 1948, с което отборът се отлепи поне временно от дъното на класирането. Тимът е на предпоследно място с 16 точки, само с точка повече от Ботев Враца, които са последни, но са и с мач по-малко.

В герой за победителите се превърна Гаетан Мезу, който вкара два гола, с които Етър успя да обърне резултата след като Денислав Александров беше открил резултата за 1948 още в 4-тата минута. Мезу се разписа в 17-тата и 57-мата минута, а третото попадение за виолетовите беше дело на Преслав Боруков, с което бе оформен и крайният резултат.

За ЦСКА 1948 това беше трети пореден мач без победа в Първа лига и отбора продължава да боксува след подновяването на шампионата, въпреки високо афишираните цели на ръководството. Отборът е на 6-та позиция само на 3 точки пред Черно Море и мястото им сред най-добрите през втората фаза на шампионата може лесно да бъде изгубено.