Ериксен с гол при завръщането си за Дания

0
0
264

Кристиан Ериксен направи мечтано завръщане за националния отбор на Дания. Халфът се разписа още с първото си докосване в контролната среща с Нидерландия. Полузащитникът на Брентфорд не бе играл за родината си от Евро 2020 миналото лято, когато получи инфаркт на терена по време на двубоя с Финландия.

На “Йохан Кройф Арена” в Амстердам Ериксен се появи в игра на почивката и няколко минути след това вкара гол, но това не бе достатъчно за “червения динамит” да избегне загубата с 2:4. Домакините ешиха нещата още през първото полувреме чрез Стивън Бергвайн, Нейтън Аке и Мемфис Депай от дузпа, а Ян Вестергор се разписа в 20-та минута за Дания. Ериксен намали изоставането на своите на само един гол, но в 71-та минута Бергвайн оформи крайното 4:2 в полза на “оранжевите”.
Срещата започна с ярка демонстрация в подкрепа на Украйна от страна и на двата отбора, които излязоха със специални фланелки за случая.

В друга контролна среща между финалисти на Мондиал 2022 Англия победи Швейцария с 2:1 на “Уембли”. Брийл Емболо изведе “кръстоносците” напред в 22-ата минута, но домакините стигнаха до пълен обрат с голове на Люк Шоу и Хари Кейн от дузпа. С това попадения Кейн се изравни с Боби Чарлстън във вечната голмайсторска листа на Англия (49 гола) и пред него вече е единствено Уейн Рууни (53).

Феновете на Швейцария се подиграха с Италия, която пропуска МОндиал 2022 и заради “кръстоносците”