Гришо с нова мощна победа в Монте Карло

0
0
263

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите “Мастърс” в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро.
Най-добрият български тенисист надделя над седмия в световната ранглиста и поставен под номер 4 Каспер Рууд (Норвегия) с 6:3, 7:5 за 92 минути. Хасковлията заслужи 136 225 евро и 180 т., от които ще прибави 90. С тях той събира 1548 т. и от понеделник ще прогресира с три места в ранглистата до №26.
За Гришо това беше трета победа на домашния за него турнир. На старта той сломи Николоз Басилашвили (Гру, №20), а след това обърна Душан Лайович (№49).

30-годишният хасковлия започна отлично мача срещу миналогодишния полуфиналист и поведе с 5:1 гейма, което се оказа решаващо за успеха в първия сет.
Втората част вървеше равностойно и без възможности за пробив до 12-ия гейм, в който Димитров поведе с 40:0 при подаване на съперника и реализира третия си мачбол. Димитров вече е с три победи на клей тази година – колкото за целия минал сезон.

Българинът беше много ефективен за сервис, като спечели 93 процента (27 от 29) от точките при вкарано първо подаване. Той пласира 23 печеливши удара срещу 12 на норвежеца.
Следващият му съперник ще бъде победителят от двубоя между №11 Хуберт Хуркач (Полша) и Алберт Рамос-Виньолас (Испания).